Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, z racji, że mój szynszylek obgryzł mi przewód do wzmacniacza od głośników Creative A120 zwracam się do was z pytaniem, gdzie i czy w ogóle mogę go zakupić. Dokładniej chodzi o przewód od pilota regulującego głośność- reszta jest w nienaruszonym stanie. A może ktoś ma taki kabelek na stanie i miałby ochotę mi go odsprzedać?

Ewentualnie może macie jakikolwiek pomysł jak to naprawić? Mogę użyć innego pilota? Może ktoś się na tym zna?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
#elektronika #kable #pytanie #kupie #glosniki
Pobierz OfficeLady - Hej Mireczki, z racji, że mój szynszylek obgryzł mi przewód do wzmacniac...
źródło: comment_MDGoJ7JKeve8euYsXA9vpIZLJwYWmNcN.jpg
  • 13
Hej Mireczki


@OfficeLady: Hej Mirabelko ( ͡° ͜ʖ ͡°) W zasadzie prawdopodobnie każdy kabel o takich samych wtyczkach z regulacją głośności będzie pewnie dobry. Ja mam podobny kabel od innych głośników Creative i na pewno by pasował, a nawet mam takie dwa więc jeden chętnie być Ci odstąpił ale sprawa jest utrudniona bo kabel jest w bliżej nieokreślonym miejscu w ojczyźnie a ja na emigracji :P ALE,
@xerxes931: Lublin
@4833478: Bardzo Ci dziękuję, nie znam się zbytnio na elektronice, dlatego każda pomoc jest dla mnie ważna. Niezmiernie mi pomogłeś :) Na przyszłość muszę też zakupić jakieś ochraniacze na "wrażliwe" kable. Może plastikowe peszle dadzą radę. Gacek rusza najcieńsze kable, więc klawiatura i głośniki poszły na pierwszy ogień ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ten zestaw z Ali zamówię w paru sztukach, tak na wszelki wypadek
@OfficeLady: Proszę bardzo, cieszę się, że mogłem pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na przyszłość muszę też zakupić jakieś ochraniacze na "wrażliwe" kable.


Może lepiej ochraniacze na szynszylkowe ząbki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OfficeLady: Wiem co miałaś na myśli, ale wiesz, jak byś miała jeden kabel i stado szynszyli to by miało sens osłonić kabel od nich. Ale jak masz wiele kabli i jednego szynszyla to większy sens ma trzymanie szynszyla w taki sposób, aby nie miał dostępu do kabli ( ͡° ͜ʖ ͡°) #logika

@4833478: Wejście do komputera stacjonarnego, czyli te wszelkie zakamarki w biurku przez które może się przecisnąć pozasłaniałam starymi ubraniami. () Niestety Gacek czasem się odbije w taki sposób, że po paru próbach uda mu się tam wskoczyć i dlatego teraz szukam jakiegokolwiek sposobu, by ograniczyć szkody. On skacze na wysokość 1 m.

Wiem do czego zmierzasz, ale nie ma możliwości, żeby przebywał w pomieszczeniu,
@OfficeLady: Nie mam sposobu bo te problemy nie były tak duże, pogryzienie zdarzyło się może 2-3 razy a tak to był spokój. Co mi przychodzi do głowy to:
a) posmarować kable czymś czego zwierzak nie lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może są jakieś specyfiki z sklepie zoologicznym.
b) jeśli gustuje w kablach to dać mu do gryzienia wielki kłąb jakichś starych tak, żeby mu bokiem wyszło to