Wpis z mikrobloga

Czy rzeczywiście tak jest, że na redukcji czy też po prostu nawet małym deficycie kalorycznym, nie jest się wstanie absolutnie zbudować nawet minimalnie masy mięśniowej a nawet się ją traci?
Pytam głównie z perspektywy osób z co najmniej dwuletnim stażem, bo wiadomo że początkującemu jakiś tam mięsień wchodzi nawet na redukcji.

#mikrokoksy #silownia
  • 16
@Polska5Ever: mam wrażenie, ze to skomplikowany temat, bo jeszcze można zrozumieć endo, którzy redukują na 1500 kalorii i faktycznie trudno na takiej kaloryce uzupełnić makroskładniki do wzrostu mięsnia ale co z ludźmi o szybkiej przemianie materii, którzy redukują powoli na 3k kalorii albo nawet więcej, gdzie już na spokojnie się dostarcza te 250g białka + 300+ węgli itd.
@Polska5Ever No ale będzie jadł wystarczająco białka, dodatkowa energia z tłuszczu w ciele i dochodzi do rekompozycji. Niby ujemny bilans ale ciało ma dodatni. Zrzucasz tłuszcz i budujesz mięśnie ale tylko do momentu gdy nie wejdziesz w stopień średniozaawansowany. Wtedy nie ma wystarczających bodźców. Więc dopóki jest w stanie często dokładać to jest możliwe i doświadczyło tego pewnie multum ludzi.
@stefan8800: Ja zrzuciłem 30kg w około 6msc na samej diecie (ze 117 na 87). Niby pływałem 2x w tygodniu ale przed zmianą przyzwyczajeń żywieniowych też pływałem, a efektów nie było. Nie straciłem mięśni ale też nie zbudowałem nic (z drugiej strony nie dawałem bodźców - chciałem na razie tylko schudnąć).
@stefan8800: Nie da sie. Na redukcji masz caly czas wysoki kortyzol, bo on mobilizuje organizm do wydatkowania energii. Wysoki kortyzol uniemozliwa organizmowi wejscie w stan anabolizmu. Na redukcji wlaczaja sie mechanizmy obronne przed smiercia z zaglodzenia. Hormony anaboliczne takie jak chociazby testosteron sa niskie. Ogolnie mowiac, redukcja jest dla organizmu stresem i ostatnia rzecza jaka bedzie robic to budowa masy miesniowej.

Noob gainsy na redukcji to glownie glikogen i inne skladniki
@Hank85 Szczególnie na 'małym deficycie kalorycznym' jak to przedstawił kolega włącza się ten system odronny przed śmiercią, 200-300kcal i normalnie czerwony alarm ( ͡ ͜ʖ ͡) dobrze, że nie wiedziałem o tym wcześniej, fajnie robić coś niemożliwego. I nie mam zamiaru się kłócić w żadnym wpadku. Pozdro
@easy_tf: Zawsze bedziesz mial nizszy testosteron, a wyzszy kortyzol nawet na malym deficycie, a wielkosc deficytu bedzie mialo bezposredni wplyw na te hormony. Mocniej redukujesz-organizm bardziej sie broni.
@easy_tf: Czepiasz sie slowek.

Jak dla mnie lepszym pomyslem bylby np 2 tygodnie masy 2 redukcji, czy tez inna proporcja w zaleznosci od celow. Np wg Nortona leangainsy mialyby byc robione na systemie 3 tygodnie masy 1 redukcji.
@stefan8800: Można budować mięśnie i tracić tłuszcz, ale jest to cholernie trudne. Wchodząc w temat głębiej, to anabolizm i katabolizm zachodzą w organizmie jednocześnie a my jedynie naszymi działaniami przechylamy lekko szalę na którąś stronę i po jakimś czasie oceniamy bilans.
Żeby doszło do tego co mówisz trzeba bardzo dobrze znać swój organizm i mieć mnóstwo czasu wolnego na bardzo szczegółowe mikrozarządzanie ilością, jakością i częstotliwością posiłków oraz treningów.
Organizm nigdy
@berti: True, bardzo trudne i trzeba bardzo znac swoj organizm. Latwiejsze na dietach gdzie gro energii jest z tluszczy, bawiac sie w rotacje weglami, weglami po treningu, ew insulina mozna budowac powoli mase. Ale nie wierze zeby to dzialalo u naturali, bedzie za duzy stres zeby sie udawalo. Ale przy wysokim srodowisku anabolicznym moze sie udawac, ale to naprawde zabawa.