Wpis z mikrobloga

Mama mojej koleżanki pracuje w szkole. Jakaś podbaza, czy tam gimbaza. Jakiś czas temu dostała list z kuratorium o tym, że w szkole, jako placówce państwowej, jest zakaz promowania Halloween. Jedynie na lekcjach angielskiego nauczyciele mogą powiedzieć, że jest to tradycja obchodzona NA ZACHODZIE i tylko NA ZACHODZIE dzieci przebierają się i zbierają cukierki.
#dobrazmiana #bekazpisu
  • 166
  • Odpowiedz
@matowoszary: W imieniu Polski walczącej skazuję wszystkie polskie dzieci na zakaz zabawy w taki sam sposób jak ich rówieśnicy z zachodu!


@Flypho: Nikt nie broni ci się bawić, w pierwszym poście było o promowaniu tego w szkole a nie o zakazie zabawy, a to różnica. Poza tym powiedzmy to sobie jasno, zbieranie cukierków w przebraniu to właśnie kwintesencja debilizmu Amerykanów.
  • Odpowiedz
Poza tym powiedzmy to sobie jasno, zbieranie cukierków w przebraniu to właśnie kwintesencja debilizmu Amerykanów.


@moooka:
Po pierwsze, nie Amerykanów tylko Celtów. Po drugie - nazywasz debilizmem kultywowanie dawnych pogańskich tradycji, ale sam pewnie nie masz problemu z setkami zapożyczeń pogańskich obecnych po dziś dzień w naszej kulturze.
  • Odpowiedz
@Adrian00:
Nie widzę powiązania kulinariów (uzależnionych głównie od dostępnych składników) z tym tematem, więc odebrałem twój tekst jak przytyk, że niby taki polski i schabowy co niedzielę ʕʔ

@Zwanek:
Nie obchodzi mnie to, o ile nie będziesz mi zawracał gitary w moim własnym domu. Możesz nawet budować zamki z klocków, powodzenia!
  • Odpowiedz
@Mishkaliina: W sumie zawsze mam lekką bekę z dysonansu jaki Halloween tworzy w umysłach lewaczków. No bo przecież z jednej strony to niejako wypiera polską tradycję w większości katolicką, czyli jest z gruntu dobre.
No a z drugiej wiadomo, konsumpcjonizm amerykański i zła kapitalistyczna popkultura xD
I tak biedny lewak ma ból głowy. Prawak liberał tego bólu nie ma, narodowiec-konserwa też nie.
  • Odpowiedz
@Mishkaliina: Deborah Lipsky- była satanistka: "Niektórzy ludzie myślą, że tak długo, jak ich dzieci przebierają się za baseballistów albo aniołki, to mogą uczestniczyć w zabawie trick-or-treating (zbierania słodyczy). Nie zgadzam się z tym, ponieważ Halloween opiera się na wyśmiewaniu Boga i jego Świętych. Nawet jeśli masz niewinny strój i niemal wszystko wokół ciebie wydaje się być niewinne, jesteś narażony nie tyle na negatywne, co wręcz demoniczne działanie. Tak więc nie warto
  • Odpowiedz
przypomnę kalendarz:

31 października: Halloween

1 listopada: wszystkich świętych - wspominanie świętych także niewymienionych

2 listopada: wspominanie zmarłych - dzień zaduszny, tzw zaduszki

czy tego nie da się pogodzić?


@JestemZSosnowca: Nie da sie masz chodzić smutny przez trzy dni i wspominać zmarłych czaisz?
  • Odpowiedz