Wpis z mikrobloga

Mama mojej koleżanki pracuje w szkole. Jakaś podbaza, czy tam gimbaza. Jakiś czas temu dostała list z kuratorium o tym, że w szkole, jako placówce państwowej, jest zakaz promowania Halloween. Jedynie na lekcjach angielskiego nauczyciele mogą powiedzieć, że jest to tradycja obchodzona NA ZACHODZIE i tylko NA ZACHODZIE dzieci przebierają się i zbierają cukierki.
#dobrazmiana #bekazpisu
  • 166
  • Odpowiedz
zakażmy dzieciom mozliwowci zabawy w tym smutnym jak #!$%@? kraju


@Jade: Bo halloween to jedyna rozrywka na jaką stać wykopowych gimborodziców. Po drugie widać, że jak ci zakazać palca to się pultasz o całą rękę albo wręcz jak za odcięcie głowy. Tacy mnie najbardziej śmieszą.
Tak. to smutny kraj, jak #!$%@?, tu jest tylko halołin i wykopowi specjaliści od halołin. Nie istnieje nic poza tym. Za to was jest ponad 1500.
  • Odpowiedz
@Mishkaliina: i bardzo kurde prawidłowo.
Juz ponizej przedstawiam Tobie dlaczegovtak sądze.
-jak dla mnie Haloween uczy dzieci że szantażem osiagnąm to co chcą (cukierek albo psikus = dawaj fanty bo bedziesz miał mniej lub bardziej przekichane). Gdzie kolednicy muszą odwalić jakies szajsy czyli patrz nie patrz prace by dostać nagrode.
-do zabawy w tym smutnym kraju o podobnej tematyce są np andzrejki.
-wszystkich świetych nie chodzi o to by być smutnym
  • Odpowiedz
@Mishkaliina: Mamy jedno święto w roku, w którym kultywujemy zmarłych i wspominamy przodków i według mnie jest to bardzo dobre. To, że komercjalizm postępuje i istnieją pewne siły których wypadkową jest m.in to, że celebrować święta Bożego Narodzenia zaczynamy już w październiku czy też Wszystkich Świętych zamieniamy na bezrefleksyjne zbieranie cukierków i straszenie się nawzajem lub zmianę wystroju w sklepach na halloweenowy - takie coś uważam za bardzo zły trend, przejaw
  • Odpowiedz
@matowoszary: byłem na halloween jako dzieciak w USA i mogę śmiało stwierdzić że jest to zajebiste święto a przynajmniej nie jest tak dołujące jak Wszystkich świętych tylko jako dzieciak świetnie się bawiłem.
  • Odpowiedz
Moim zdaniem tak powinno być. To Zachodnia tradycja. W Polsce dzień później jest wszystkich świętych, dzień zaduszny. To nie raczej dzień na zabawy itd. Może dla kogoś kto nie stracił nikogo Bliskiego to nie wie jak to jest ale uwazam, że chodzenie po domach dzień przed wszystkimi świętymi i psikus czy cukierek jest marne bo w polskich domach gdzie stracili kogoś Bliskiego raczej nie panuje wesoły nastroj...
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu dostała list z kuratorium o tym, że w szkole, jako placówce państwowej, jest zakaz promowania Halloween.


@Mishkaliina: z tego co wiem, kuratorium w jednym województwie rozsyłało takie listy, ale nie o zakazie - a jedynie z sugestią
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada: Za to ty mam nafzieje, a nawet pewność, ze nie uzywasz głowy (a przynajmniej nie do myślenia), bo:

1. Sam sie zreflektowałem i w kolejnej wypowiedzi dopisałem "chocby spolszczonej".

2. Tabletu nie używam, komputera tak. Pracuje jako programista, wokół mnie jest mnóstwo zapożyczeń i obrzydliwej korponowomowy. Wielu kalk unikam, ale niektórych używam ze względu na otoczenie. I to nie jest jednoznaczne z tym, ze mi sie to podoba. Nie zawsze
  • Odpowiedz
@Mishkaliina: Beka ze ślepego kopiowania amerykańskich zwyczajów. Nie jestem za pisem, a wydaje mi się zwyczajnie niestosowne imprezowanie i przebieranie się za straszydła w czasie gdy tradycjnie wspominamy bliskich nam zmarłych. Ale może mam niepokoleji w głowie, że mam szacunek dla zmarłych. Ooo jaki ja jestem zacofany.
  • Odpowiedz