Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie to, ze do osoby z kraju anglojezycznego albo takiego Skandynawa mozesz dukac po angielsku, a i tak nikt Cie nie wysmieje. Wrecz sa usmiechnieci i mowia, ze dobrze sobie radzisz. A w Polsce jak w lesie. Mozesz mowic mega poprawnie, zrozumiale, ale i tak jakis znawca internetowy sie dopieprzy, ze "ZLY AKCENT MASZ I TO SIE MOWI INACZEJ, naucz sie angielskiego cymbale!!!!!11". Ogolnie jestes wtedy idiota.

#angielski #gorzkiezale
  • 75
@DannyMurillo: tyle samo razy jak słyszałam hejt ze ktoś cos złe wymawia tyle samo razy slyszalam śmiechy ze ktoś ma zbyt angielski akcent nawet jeżeli to był akcent bardzo ładny ale no nie polski. Chodzi o to zeby nie śmiać sie jak ktoś mowi bez względu na to w ktora stronę jest niby źle. Co ci przeszkadza ze ktoś sie sili na akcent, ważne jest co ma do powiedzenia i ze
@Shanny: A co ty patrzysz na internet. Tego sie nie porownuje. Skąd wiesz jak jest w anglojezycznych i skandynawskich internetach. Akurat moj kuzyn narzekał wlasnie na to, ze anglicy to idioci i np. jak poszedl do nowej rpacy(majac juz jakies 2 lata stazu w anglii) wysmieewali go gdy czasem cos zle powiedział. A z tym akcentem, to juz całkiem wymyśliłaś, przeciez nikt ci w internecie nie napisze, ze masz zły akcent...
@DannyMurillo: juz się tak nie denerwuj, kolego. Napisałeś ze przeszkadza Ci sztuczny akcent. Akcent. I może wcale nie myślisz tak jak piszesz ale wskazuję problem, ze powszechne jest u nas nie tylko śmianie sie z niepoprawnej ale z każdej próby mówienia po angielsku.
@Shanny: Gdzie tak jest? Moje doświadcza są wręcz odwrotne do Twoich. Pracuję w amerykańskiej firmie i tutaj sporo osób duka po angielsku, nie tylko Polacy i właśnie od obcokrajowców często słyszę, że Polacy są bardzo wyrozumiali w tej kwestii.
A ja nie do końca się tu zgodzę.
Owszem, Polacy (albo może nawet bardziej Polki) mają taką irytującą manierę, lecz nie tylko oni/one, bo na przykład w Azji Wschodniej jest podobnie odnośnie amerykańskiego akcentu (tamtejszy standard).

Język obcy służy nie tylko do komunikacji. Warto, by przy komunikowaniu treści zachować przy tym odpowiednią formę i być po prostu poprawnym w wymowie. Jeślii ktoś uważa, że język służy głównie do komunikacji, a olewa przy