Wpis z mikrobloga

Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szanowna @takapani zauważyła, żadna antykoncepcja nie działa w 100% przypadków. Musisz liczyć się z tym, że może dojść do zapłodnienia.

Nie jestem wierzący i uważam, że aborcja powinna być dopuszczona tylko w skrajnych przypadkach, czy to w celu ratowania życia i zdrowia matki w przypadku poważnego ryzyka dla jej zdrowia czy utraty życia, czy to w przypadku gwałtów. Generalnie nie da się ująć systemowo wszystkich przypadków, więc należałoby rozpatrywać je indywidualnie. Jestem za pozostawieniem statusu quo w tej sprawie, choć mogę się mylić bo nie znam szczegółów.

To, co wykonała pani ze zdjęcia poniżej (głównie chodzi mi o jej argumentację) to coś strasznego. Moim zdaniem to jest dowód na to, że nie można dopuścić do sytuacji, w której dokonanie aborcji będzie możliwe ot tak.


Reagan słusznie zauważył, że wszyscy zwolennicy aborcji zdążyli się już urodzić. Ta pani pozbawiła życia istoty, która w niedalekiej przyszłości byłaby człowiekiem takim jak my jesteśmy, rozumnym i uczuciowym. Aborcja owszem dokonana była na płodzie, który tym człowiekiem jeszcze nie był, bo dopiero się wykształcał. Odebrała mu szansę na życie bo, uwaga, wolała uprawiać seks nie licząc się z konsekwencjami, oddała się przyjemności. Dalej, co straszniejsze, nie chciało jej się wychowywać dziecka, szukać i zadbać o lepsze warunki na życie. Znów dla wygody, czyt. przyjemności.

Ta kobieta przejawiła totalny brak odpowiedzialności za swoje czyny. Gdyby miała 10 lat to bym to zrozumiał, ale nie kobieta w pełni dorosła, matka dwójki dzieci. Pomijam absolutnie to, że ryk krów przy odbieraniu cieląt ją bardziej zszokował niż fakt, że brakiem odpowiedzialności i kierowaniem się własną wygodą pozbawiła kogoś życia.

Mentalne dno.

#aborcja #neuropa #czarnyprotest #4konserwy #nataliaprzybysz #bekazlewactwa
Cender - Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szan...

źródło: comment_y9xjKFSMRKSgOFdhx2GMfEEcV8W8VlHW.jpg

Pobierz
  • 205
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cender: drażnią mnie niesamowicie wywiady/wystąpienia w stylu pani Przybysz. Dokonała aborcji, jest jej z tym dobrze, ulżyło jej- okej, spoko. Ale co mnie to obchodzi? Do tego argumentacja bo mieszkanie za małe jest dla mnie poniżej krytyki. Tego nawet nie da się argumentem nazwać. Nie jestem katolikiem, ale sądzę, że życie zaczyna się już od poziomu komórkowego. Jaki jest sensowny argument ludzi z kręgu pro-choice, który obaliłby moje przekonanie, które
  • Odpowiedz
@Hoggie: Pani dokonała aborcji, czyli nie wzięła odpowiedzialności za potomstwo, ale je "zniszczyła w zarodku" :). Zobacz jaka jest pełna hipokryzja feministek, ponieważ facet nie może wyrzec się ojcostwa w wypadku, gdy kobieta chce zatrzymać dziecko, w żadnym europejskim / zachodnim prawie, i musi płacić alimenty. A zniesienie takiego obowiązku podniosłoby większy jazgot, niż dzisiejsza dyskusja aborcyjna.
  • Odpowiedz
@Dutch: durne porzekadło, wiele razy przez takie gadanie kupiłem siodło i okazało się, że wcale nie jestem koniem

jeśli już bierzemy coś za wyznacznik to chyba lepiej byłoby wziąć plusy niż liczbę komentarzy, bo niektórzy mogą uważać że nie mają nic do dodania w temacie? zawsze tak jest że komentarzy anty-teza będzie więcej, to normalne
  • Odpowiedz
@STA1KERpl: możesz próbować, ale nie musisz

@artpop: bo na poczęcie dziecka z gwałtu (nie wymyślonego) kobieta nie miała absolutnie wpływu i nie musi (choć może) wziąć za nie odpowiedzialność, jest ofiarą, tak samo kiedy życie matki jest zagrożone i może to uratować jej zdrowie/życie, po prostu matka nie ma na to wpływu, nie jest to konsekwencją jej działań a czynników zewnętrznych

co innego, kiedy aborcja jest podyktowana zachcianką
  • Odpowiedz
@Hoggie: Pani dokonała aborcji, czyli nie wzięła odpowiedzialności za potomstwo, ale je "zniszczyła w zarodku" :). Zobacz jaka jest pełna hipokryzja feministek, ponieważ facet nie może wyrzec się ojcostwa w wypadku, gdy kobieta chce zatrzymać dziecko, w żadnym europejskim / zachodnim prawie, i musi płacić alimenty. A zniesienie takiego obowiązku podniosłoby większy jazgot, niż dzisiejsza dyskusja aborcyjna.


@johny-kalesonny:

W moim rozumieniu wzięła odpowiedzialność - dokonała aborcji. Tak jak pisałem, to nie przychodzi łatwo i jest to sposób rozwiązania problemu - nie jest to decyzja dojrzała, ale moim zdaniem kobieta ma
  • Odpowiedz
Dlaczego niby dziecko z gwałtu jest gorsze niż dziecko z związku?


@artpop: Nie jest lepsze / gorsze, ale w wypadku gdy dziecko jest z gwałtu, kobieta może zadecydować o losie swojego potomstwa (w tym, by je zabić) z tego względu, że dzieciak pochodzi z czynu zabronionego (nie było pełnej zgody na seks). W innych wypadkach, kobiety powinny ponosić konsekwencje wcześniejszych czynów (skoro faceci muszą ponosić te konsekwencje, płacąc alimenty, w
  • Odpowiedz
Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu.


na tym skończyłem czytać, limit głupoty przekroczony. aborcja to nie zabicie dziecka, a usunięcie zarodka, który nie jest człowiekiem
  • Odpowiedz
@Hoggie: nie znam tematu alimentów, ale nie jest tak, że mężczyzna zrzekając się praw do dziecka i tak musi płacić alimenty? - tak tylko pytam poza tematem bo to co poruszył @johny-kalesonny jest trafnym spostrzeżeniem odnośnie feministycznych sloganów
  • Odpowiedz
@Cender: nikogo, ludzie jeśli coś mówią publicznie to dlatego że inni mogą ich traktować jak jakiś autorytet, znają daną osobę. A na mirko to że osoba anonimowa jest za a druga przeciw, to niewiele wnosi. Zapytaj czy po takim wpisie kogoś przekonałeś do swojej racji, jeśli tak to opłacało się pisać, jeśli nie to tylko straciłeś czas xD
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: @Cender: Ale przecież zaliczając wpadkę (kiedy antykoncepcja zawiodła) kobieta ta też wcale nie planowała swojej ciąży, wiec ta logika jest bezsensowna. Nie miała wypływu na to, że zaszła w ciąże. Dla mnie to nadal obrzydliwa hipokryzja, chcecie zakazać kobiecie aborcji z wpadki, bo zarodek to człowiek, a co takiego zrobił zarodek dziecka z gwałtu?

Na szczęście im więcej osób, które piszą o Przybylskiej tym więcej kobiet dowiaduje
  • Odpowiedz
@artpop: to, że nieumyślnie potrącisz kogoś samochodem bo wpadłeś w poślizg nie oznacza, że nie ponosisz za to konsekwencji prawnych i moralnych
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Jeżeli ktoś z tego wpisu zrozumie różnicę między plemnikiem, a zarodkiem, i skończy z kretyńskimi obrazkami "o masowej aborcji w husteczkę", to moim zdaniem całość jest zajebiście warta fatygi. Walczymy z rakiem.

@artpop: Kobieta nie musi planować ciąży - ciąża jest skutkiem seksu, na który się zgodziła (spoiler alert: tak zachodzi się w ciążę, jeżeli jacyś ludzie nie wiedzą, że tak się zachodzi w ciążę, to jest
  • Odpowiedz