Wpis z mikrobloga

Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szanowna @takapani zauważyła, żadna antykoncepcja nie działa w 100% przypadków. Musisz liczyć się z tym, że może dojść do zapłodnienia.

Nie jestem wierzący i uważam, że aborcja powinna być dopuszczona tylko w skrajnych przypadkach, czy to w celu ratowania życia i zdrowia matki w przypadku poważnego ryzyka dla jej zdrowia czy utraty życia, czy to w przypadku gwałtów. Generalnie nie da się ująć systemowo wszystkich przypadków, więc należałoby rozpatrywać je indywidualnie. Jestem za pozostawieniem statusu quo w tej sprawie, choć mogę się mylić bo nie znam szczegółów.

To, co wykonała pani ze zdjęcia poniżej (głównie chodzi mi o jej argumentację) to coś strasznego. Moim zdaniem to jest dowód na to, że nie można dopuścić do sytuacji, w której dokonanie aborcji będzie możliwe ot tak.


Reagan słusznie zauważył, że wszyscy zwolennicy aborcji zdążyli się już urodzić. Ta pani pozbawiła życia istoty, która w niedalekiej przyszłości byłaby człowiekiem takim jak my jesteśmy, rozumnym i uczuciowym. Aborcja owszem dokonana była na płodzie, który tym człowiekiem jeszcze nie był, bo dopiero się wykształcał. Odebrała mu szansę na życie bo, uwaga, wolała uprawiać seks nie licząc się z konsekwencjami, oddała się przyjemności. Dalej, co straszniejsze, nie chciało jej się wychowywać dziecka, szukać i zadbać o lepsze warunki na życie. Znów dla wygody, czyt. przyjemności.

Ta kobieta przejawiła totalny brak odpowiedzialności za swoje czyny. Gdyby miała 10 lat to bym to zrozumiał, ale nie kobieta w pełni dorosła, matka dwójki dzieci. Pomijam absolutnie to, że ryk krów przy odbieraniu cieląt ją bardziej zszokował niż fakt, że brakiem odpowiedzialności i kierowaniem się własną wygodą pozbawiła kogoś życia.

Mentalne dno.

#aborcja #neuropa #czarnyprotest #4konserwy #nataliaprzybysz #bekazlewactwa
Cender - Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szan...

źródło: comment_y9xjKFSMRKSgOFdhx2GMfEEcV8W8VlHW.jpg

Pobierz
  • 205
  • Odpowiedz
@grzsci: Możesz to udowodnić, że to co powiedziałeś wynika "z mojej logiki"? Napisałem, że ciąża jest konsekwencją seksu, a wpadka jest niewystarczającym powodem by pozbawić życia ludzkie istnienie, i że człowiek odczuwa popęd przez funkcję reprodukcyjną seksu. Czy gdzieś napisałem nieprawdę? :)
  • Odpowiedz
@artpop: Aborcja na życzenie jest aborcją bez podawania powodów. Skoro musisz oszukiwać ludzi, i udawać depresję by dostać "pozwolenie na aborcję", to w jaki sposób to jest aborcja na życzenie? :) Jeżeli dostajesz pozwolenie bez konsultacji z psychiatrą / psychologiem, to faktycznie zajebiste prawo. Płeć pewnie też tak można zmienić?
  • Odpowiedz
@Cender:

Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu


LOL, kretyński "argument" pokroju "jeżeli nie chcesz chorować ani mieć wypadku, to nie wychodź z domu".
  • Odpowiedz
@XpedobearX: No popatrz, wiem o tym! Nawet na to odpisałem!

No... powiem Ci, że trochę tak jest. Może odniosę się do Twojej analogii:

Siadając za kółko musisz liczyć się z tym, że jest małe prawdopodobieństwo na uczestniczenie w wypadku. Liczysz się z utratą zdrowia czy nawet życia, bez względu na to czy to Ty spowodujesz wypadek czy ktoś inny. Jeśli zależy Ci na zminimalizowaniu ryzyka obrażeń własnych zapinasz pasy, czy
  • Odpowiedz
@Cender: uwielbiam, kiedy o "braku odpowiedzialności" wypowiadają się półgłówki myślące, że rodzicielstwo za karę, w wykonaniu dwójki osób, które nie są gotowe na bycie rodzicem, jest #!$%@? szczytem odpowiedzialności. tak! w związku z tym, że gumka pękła, zafundujmy dwójce młodych ludzi piekło niechcianego rodzicielstwa i jeszcze dziecku (oby jednemu!) piekło dorastania z piętnem niechcianego dziecka. BO #!$%@? MOGLI BYĆ BARDZIEJ ODPOWIEDZIALNI I SIĘ NIE DYMAĆ. a właściwie to nawet nie
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: chyba każdy, może z wyjątkiem ludzi o skłonnościach samobójczych, zgodzi się, że lepiej jest być niż nie być, zapytaj o to ludzi z domów dziecka (moja mama w jednym z podobnych domów pracuje i jestem Ci z pełnym przekonaniem powiedzieć, że odpowiedzą jak większość)
  • Odpowiedz
@ghostface: wyciąłeś jedno zdanie z kontekstu, więc w skrócie moje stanowisko:

Skoro chcesz uprawiać seks stosując antykoncepcję (czyt. nie chcesz mieć z tego dziecka), musisz liczyć się z tym, że antykoncepcja nie działa w 100% przypadków. Może wówczas dojść do zapłodnienia, za które Ty i Twoja partnerka powinniście wziąć pełną odpowiedzialność. Aborcja nie jest przedłużeniem antykoncepcji, a ucieczką od odpowiedzialności. Ludzie, którzy dokonują aborcji bo wpadka są nieodpowiedzialni, niedojrzali i
  • Odpowiedz
Może wówczas dojść do zapłodnienia, za które Ty i Twoja partnerka powinniście wziąć pełną odpowiedzialność.


@Cender: nigdy nie zrozumiem dlaczego mamy zmuszać ludzi do takiej odpowiedzialności, skoro jest wyjście. Aborcja powinna na życzenie do 3 miesiąca powinna być dostępna - lepiej żeby takie niechciane dziecko się nie urodziło.
  • Odpowiedz
@peperepe: logiczne zdanie czytasz. Tak samo jak nie chcesz wpaść pod samochód to sie rozglądaj na przejściu.
Za trudne rozumiem brać odpowiedzialność za swoje czyny, nie?
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: niestety argument jest #!$%@? i wskazuje na "mie siem tak wydaje, znaczy tak jest i tak masz żyć!". dodatkowo użyty w tak groźnej sprawie, stanowi duże zagrożenie dla społeczeństwa i trzeba to nazywać dosadnie i po imieniu.
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: jakie metafizyczne rozważania, to proste pytanie, gdyby Twoja mama rozważała aborcję (bo np miała za małe mieszkanie), ale jednak się nie zdecydowała tego wykonać i w konsekwencji Cię urodzić, to co, uznałbyś (szczerze), że postąpiła źle? tak czysto subiektywnie?
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kalesonny Pisałeś wyżej, że seks oralny i analny bez zabezpieczeń nie skutkuje ciążą. Ale według Twoich wypowiedź wynika, że penetracja waginy służy wyłącznie prokreacji. Więc ja zwracam uwagę, że seks oralny i analny, też nie wchodzi w grę bo układ pokarmowy nie został do tego stworzony.
  • Odpowiedz