Wpis z mikrobloga

Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szanowna @takapani zauważyła, żadna antykoncepcja nie działa w 100% przypadków. Musisz liczyć się z tym, że może dojść do zapłodnienia.

Nie jestem wierzący i uważam, że aborcja powinna być dopuszczona tylko w skrajnych przypadkach, czy to w celu ratowania życia i zdrowia matki w przypadku poważnego ryzyka dla jej zdrowia czy utraty życia, czy to w przypadku gwałtów. Generalnie nie da się ująć systemowo wszystkich przypadków, więc należałoby rozpatrywać je indywidualnie. Jestem za pozostawieniem statusu quo w tej sprawie, choć mogę się mylić bo nie znam szczegółów.

To, co wykonała pani ze zdjęcia poniżej (głównie chodzi mi o jej argumentację) to coś strasznego. Moim zdaniem to jest dowód na to, że nie można dopuścić do sytuacji, w której dokonanie aborcji będzie możliwe ot tak.


Reagan słusznie zauważył, że wszyscy zwolennicy aborcji zdążyli się już urodzić. Ta pani pozbawiła życia istoty, która w niedalekiej przyszłości byłaby człowiekiem takim jak my jesteśmy, rozumnym i uczuciowym. Aborcja owszem dokonana była na płodzie, który tym człowiekiem jeszcze nie był, bo dopiero się wykształcał. Odebrała mu szansę na życie bo, uwaga, wolała uprawiać seks nie licząc się z konsekwencjami, oddała się przyjemności. Dalej, co straszniejsze, nie chciało jej się wychowywać dziecka, szukać i zadbać o lepsze warunki na życie. Znów dla wygody, czyt. przyjemności.

Ta kobieta przejawiła totalny brak odpowiedzialności za swoje czyny. Gdyby miała 10 lat to bym to zrozumiał, ale nie kobieta w pełni dorosła, matka dwójki dzieci. Pomijam absolutnie to, że ryk krów przy odbieraniu cieląt ją bardziej zszokował niż fakt, że brakiem odpowiedzialności i kierowaniem się własną wygodą pozbawiła kogoś życia.

Mentalne dno.

#aborcja #neuropa #czarnyprotest #4konserwy #nataliaprzybysz #bekazlewactwa
Cender - Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szan...

źródło: comment_y9xjKFSMRKSgOFdhx2GMfEEcV8W8VlHW.jpg

Pobierz
  • 205
  • Odpowiedz
@orw: to już inny temat, ale jestem za tym, żeby w szczególnie okrutnych przypadkach była kastracja (oprócz pozbawienia wolności itp)
  • Odpowiedz
@grzsci: chore zdanie człowieku, nikomu nie chodzi o to, aby seks był uprawiany TYLKO po to, aby urodzić dziecko i w żadnym innym wypadku, ale o to, że uprawiając seks w tradycyjny sposób mieć świadomość konsekwencji, jakie to niesie i wziąć za nie odpowiedzialność (wychować), a nie uciekać (aborcja)
  • Odpowiedz
@Cender: metafizyczne ponieważ opierają się na subiektywnych emocjach i nie da się ich w żaden sposób sprawdzić w prawdziwym życiu, ponieważ 1) już się urodziliśmy i nie da się żeby nas "nigdy nie było" 2) nikt nie jest w stanie stwierdzić czy byłoby nam lepiej, gdybyśmy się nie urodzili, bo nikt tego nie dokonał i nie dokona. używanie takiego argumentu w dyskusji jest niepoważne, tak samo jak przywoływanie jakichś biednych
  • Odpowiedz
@grzsci: W tym chyba jest wszystko, co napisałem:

Skoro ktoś pozwala sobie penetrować waginę, to powinien być świadomym konsekwencji, i jeśli cały akt jest dobrowolny, to powinien ponieść te konsekwencje i ponieść odpowiedzialność za własne potomstwo.


Dodając jeszcze to:

(...) a wpadka jest niewystarczającym powodem by pozbawić życia ludzkie istnienie
  • Odpowiedz
@Cender: xD na szczęście osoby które mają trochę oleju w głowie mają w dupie te wasze wszystkie przepychanki i w razie potrzeby mogą wyjechać np. do Czech. #!$%@? #!$%@?, które uważają że ich racja jest najważniejsza i próbują ją narzucać innym.
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kalesonny Więc co według Ciebie powinno teraz spotkać tą panią?
Jak chcesz egzekwować zakaz aborcji na życzenie?
Jakie kary?
Czy powinna być sądzona jak o morderstwo?
Bo jeśli, to ma być pusty przepis tak jak teraz, to nie widzę sensu rozmowy o zakazie aborcji. Skoro za kilkaset zł można, to zrobić u sąsiadów.
  • Odpowiedz
@grzsci: Nie jestem prawnikiem i mam #!$%@? w to, kto sobie irracjonalnie ustanawia swoją moralność, czy większą empatię czuje do krowy w ubojni, czy do ludzkiego płodu. Nie mam pojęcia "jaka kara" powinna spotkać tą panią i nie wiem jak powinno się ją egzekwować w sprawiedliwy sposób. Odpowiadam na głupie argumenty, pokroju "płód to nie człowiek" lub "moje ciało - moja sprawa".
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kalesonny Ale ja też nie chcę odmawiać płodowi człowieczeństwa. Ja chcę tylko wiedzieć co proponują ludzie którzy są za zakazem aborcji na życzenie. Skoro ma być zakaz, to za jego złamanie powinny być jakieś konsekwencje. I tutaj moje pytanie, jaką karę powinna ponieść ta pani? Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje wcześniejsze wypowiedź, to ona zabiła życie ludzkie. Więc czy powinna być sądzona jak za morderstwo?
  • Odpowiedz
@grzsci: Jak pisałem, nie jestem prawnikiem. Dyskusja ze mną na temat sprawiedliwej kary jest bezowocna. Nie mogę zaproponować żadnego wymiaru kary i pozostać przy tym jakoś rzetelnym. Dlaczego miałbym cokolwiek proponować w wypadku, gdy zwyczajnie nie zgadzam się na aborcję na życzenie? Czy aktualnie funkcjonujące przepisy Cię nie satysfakcjonują?
  • Odpowiedz
  • 1
@johny-kalesonny To zapytam inaczej. Jeśli płód czy zarodek jest człowiekiem, to kobieta która dokonała aborcji na życzenie powinna być sądzona jak za morderstwo? A jeśli nie, to znaczy, że płód (człowiek) na którym dokonano aborcji nie jest na tyle człowiekiem, żeby mówić o morderstwie?
  • Odpowiedz