Wpis z mikrobloga

Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szanowna @takapani zauważyła, żadna antykoncepcja nie działa w 100% przypadków. Musisz liczyć się z tym, że może dojść do zapłodnienia.

Nie jestem wierzący i uważam, że aborcja powinna być dopuszczona tylko w skrajnych przypadkach, czy to w celu ratowania życia i zdrowia matki w przypadku poważnego ryzyka dla jej zdrowia czy utraty życia, czy to w przypadku gwałtów. Generalnie nie da się ująć systemowo wszystkich przypadków, więc należałoby rozpatrywać je indywidualnie. Jestem za pozostawieniem statusu quo w tej sprawie, choć mogę się mylić bo nie znam szczegółów.

To, co wykonała pani ze zdjęcia poniżej (głównie chodzi mi o jej argumentację) to coś strasznego. Moim zdaniem to jest dowód na to, że nie można dopuścić do sytuacji, w której dokonanie aborcji będzie możliwe ot tak.


Reagan słusznie zauważył, że wszyscy zwolennicy aborcji zdążyli się już urodzić. Ta pani pozbawiła życia istoty, która w niedalekiej przyszłości byłaby człowiekiem takim jak my jesteśmy, rozumnym i uczuciowym. Aborcja owszem dokonana była na płodzie, który tym człowiekiem jeszcze nie był, bo dopiero się wykształcał. Odebrała mu szansę na życie bo, uwaga, wolała uprawiać seks nie licząc się z konsekwencjami, oddała się przyjemności. Dalej, co straszniejsze, nie chciało jej się wychowywać dziecka, szukać i zadbać o lepsze warunki na życie. Znów dla wygody, czyt. przyjemności.

Ta kobieta przejawiła totalny brak odpowiedzialności za swoje czyny. Gdyby miała 10 lat to bym to zrozumiał, ale nie kobieta w pełni dorosła, matka dwójki dzieci. Pomijam absolutnie to, że ryk krów przy odbieraniu cieląt ją bardziej zszokował niż fakt, że brakiem odpowiedzialności i kierowaniem się własną wygodą pozbawiła kogoś życia.

Mentalne dno.

#aborcja #neuropa #czarnyprotest #4konserwy #nataliaprzybysz #bekazlewactwa
Cender - Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szan...

źródło: comment_y9xjKFSMRKSgOFdhx2GMfEEcV8W8VlHW.jpg

Pobierz
  • 205
  • Odpowiedz
@Mysciak: Protestowala kiedys przeciwko podawaniu zastrzykow wczesnoporonnym zwierzetom?

@RatownikMagiczny: kobieta tego nie moze zrobic legalnie. Taka mozliwosc maja za to mezczyzni.

W sumie to jestem zdziwiona ze na potralu dla stuleji gdzie co drugi placze ze jeszcze nie ruchal jest tylu zwolenikow nieruchania ze wzgledu na ciaze xD
  • Odpowiedz
Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu.

@Cender: To świetnie że masz taki sztywny kręgosłup moralny i twarde zasady. Tylko proszę, zachowaj je dla siebie i pozwól żyć innym zgodnie z ich światopoglądem i ich zasadami.
  • Odpowiedz
@qoszmar: w pełni bym się z Tobą zgodził gdyby nie sytuacja, że to oni wpływają na życie innych istot, między innymi dokonując na nich aborcji, uciekając tym samym od odpowiedzialności za swoje czyny

chodzi mi tylko o to, żeby liczyć się ze wszystkimi konsekwencjami swoich działań a nie unikać odpowiedzialności
  • Odpowiedz