Wpis z mikrobloga

Pamietam jak kilka lat temu zaczalem sie udzielac jeszcze na poprzednim koncie, w tagu #uk zaraz na poczatku mojej emigracji. Od razu poznalem sie na wpisach @sorek , poniewaz raz pisal o "pomocy" a innym razem o admin fee, oplacie za podwozke z lotniska itp. Wiedzialem ze trzepie hajs na frajerach rodakach (przykro mi tak nazywac mireczkow, ale w mojej ocenie otaczajacego nas swiata, jak ktos swiadomie sie daje dymac to wlasnie takim przymiotnikiem go okreslam), i w sumie to mi kolo dupy to latalo bo w koncu "tak dziala wolny rynek" jak ktos nie potrafi sam czegos ogarnac to musi korzystac z oferty takich ludzi. Jedyne co mnie zawsze irytowalo, to to, ze tak skrzetnie to ukrywa pod haslem wlasnie pomagania. Moim zdaniem pomoc powinna byc bezinteresowna, tam gdzie zaczynamy gadac o kasie zaczyna sie po prostu biznes. Pamietam te minusy ktore dostawalem jak cos tam negatywnie gdzies skomentowalem na jego temat, a dzisiaj pieknie szambo sie wylalo i trzeba sie gesto tlumaczyc. #!$%@? tam to pewnie zmieni bo za miesiac czy dwa wjada nowi lokatorzy, a na ich miejsce nastepni i karawana #!$%@? zagrzybionej lazienki bedzie jechac dalej ale takie jest zycie, ono pisze najlepsze scenariusze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sorekgate #sorekcharityltd #emigracja
ronnie_darco - Pamietam jak kilka lat temu zaczalem sie udzielac jeszcze na poprzedni...

źródło: comment_wU8xUPPji1fkyZ2GxQGJcdixH5DGLyVm.jpg

Pobierz
  • 21
pomoc powinna byc bezinteresowna


@piwniczak: #!$%@? ja #!$%@? xD jakbym siebie u lekarza GP slyszal xD a nie czekaj akurat ja jednak place i lekarzom i nawet policjantom (CT)

ja #!$%@?, ja wysiadam xD ja jak przyjechalem to praktycznie w ciemno i taki jeden sie nad nami zlitowal i poszedl raz dwa znalazl nam u pakola jakas chate (a tak to bysmy jakiejs gownianej agencji bulili po 40 za lozko). Spalismy
@saginata: chociaz zwracam honor, masz racje, pomoc drogowa jak nie masz assistance to takie same hieny jak sorek, musisz slono placic bo nie masz innej opcji i jestes pod sciana, pamietam nawet jakies filmiki jak lawety sie scigaly do wypadku. Ale na codzien tego nie rozkminiam bo ich rzadko widuje

@Bohun_Zygmund: a gdzie ja napisalem ze cokolwiek sie komu nalezy czy ze sorek powinien to robic za darmo ? tak
@ronnie_darco: pomoc nie zawsze jest bezinteresowna. Na dobra sprawe to bardzo rzadko jest bezinteresowna.
On oferuje wsparcie zainteresowanym. Pod sciana nikt nie jest. Placi sie za wygode. Mozesz ogarnac sam a mozesz isc na latwizne i zlecic to zrobic komus takiemu. Duzo ludzi nie czuje sie pewnie i z ulga wita takie rozwiazania.
Tak samo jak naprawa komputera. Jakąś pierdółkę ktoś Ci moze zrobic za darmo, ale jak zajmuje sie naprawa
Placi sie za wygode


@dob3k: dalej nie czytalem

Jak sie za cos placi, zwlaszcza pod haslem "pomocy" to raczej oczekujesz normalnego traktowania a nie laskawego odebrania Cie z lotniska i wrzucenia do zagrzybionej nory, zwlaszcza ze jak piszesz sorek nie pracuje w fabryce tylko jego glownym zajeciem sa te domy, wiec przerzucanie sie ze cos tam to wina landlorda, a o czyms tam nie wiedzialem to dla mnie smiech na sali,
@dob3k: dorabianie sie na cudzym nieszczesciu (braku mozliwosci godnej emigracji, wynajecia hotelu na czas szukania mieszkania itp) nie lezy w moim interesie. Z reszta tam we wpisie ktos dobrze napisal, sorek zgarnia 100£ admin fee, i potem na danego klienta ma juz #!$%@? bo on ma zaplacone, zaraz beda nastepni, im wieksza rotacja tym wiecej kasy dla niego
@ronnie_darco: Na jakim #!$%@? nieszczesciu? O kim Ty piszesz o uchodzcach z Somalii czy Polakach? Zreszta mowie Ci zebys zrobil to tak jak Ty uwazasz ze powinno sie robic czyli charytatywnie. Poswiec swoj czas i pieniadze i pomagaj ludziom za darmo. Nawet nie "za dziekuje" bo nie wiem czy wiesz ale bardzo wielu rodakow jest tak biednych ze nawet na "dziekuje" ich nie stac (to pisze na podstawie moich wlasnych doswiadczen
@dob3k: chlopie masz taka sama retoryke jak inne zjeby broniace sorka. Wskaz mi gdzie w moim wpisie napisalem ze POWINIEN albo POWINNO (albo ze tak uwazam) sie to robic charytatywnie ? Jak nie wskazesz takiego cytatu to zamknij jape bo to sie juz robi meczace. Napisalem ze dla mnie pomoc powinna byc bezinteresowna, a jak sie zaczyna gadac o kasie to sie konczy pomoc a zaczyna biznes - nie napisalem nigdzie
@ronnie_darco

Ech, kolejna gówno burza. Ja tam do usług Sorka nic nie mam, on wie, że można tą jego działalność jeszcze usprawnić (pisałem o tym już nie raz i sam Sorek jest tego świadom, co on z tym zrobi to już nie moja broszka i nie mam na to wpływu).

Sorek w niczym mnie nie zawiódł, zresztą nawet gdyby mnie zawiódł to nie było to warte wylewania żali na mirko.

Pewnie bym