Wpis z mikrobloga

Mikrokoksy, dzisiaj mam 12 dzień #vlcd. Jaki notowaliście spadek wagi na tej diecie?Zaczynałem jak ważyłem 86-87 kg, teraz ważę 81. Dwa dni temu robiłem sobie analizę składu ciała ma siłowni (tanita) i wyszło mi właśnie, ze ważę 81 kg i bf 22.8%. Jest możliwe, ze vlcd na mnie nie działa tak dobrze? Spodziewałem się dużo lepszych efektów bo wszyscy mega zachwalają tą dietę. Mam zamiar zrobić kolejna taka analizę za 2 tygodnie i ocenić progres. Trenuje planem siłowym Texas Method, treningi są ciężkie ale nie odczułem bardzo dużego spadku siły. Nie widzę żadnego progresu w wyglądzie a w wadze spodziewałem się większego. Dążę do wagi 66 kg, chce być docięty, to moja pierwsza redukcja w życiu (staż treningowy 2 lata). Codziennie jem 200-220g białka i Max 50g tłuszczy. Produkty jakich używam to: pierś z kurczaka, mięso mielone z indyka, twaróg, wpc, ser piórko, jajka, pomidory i ogórki. Warzyw nie liczę. Jestem bardzo zmartwiony takim progresem, spodziewałem się dużo więcej. Jak dużo Wy chudliście na vlcd i w jakim czasie? Czy ja robię coś nie tak? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki, mam nadzieje, ze mi pomożecie. Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdro!
#dieta #redukcja #vlcd #psmf #silownia #mikrokoksy
  • 21
  • Odpowiedz
@Versus0: progres normalny, tylko że mówisz że ważysz 81kg i jesz 200-220g białka, trochę dużo jak na vlcd, jedz 160 teraz, tłuszcze ok jak natural, węgle zetnij do minimum (warzywa na wypełnienie kichy). To że Ci siła nie spada jeszcze to też normalne, zaraz zacznie spadać. Na początku redu się zawsze rekordy bije ;)
  • Odpowiedz
@Versus0: podchodząc do tego czysto matematycznie: zakładając że masz zapotrzebowanie 3000kcal, a zjadasz teraz 1200, teoretycznie powinieneś być na deficycie 1800kcal. Kilogram tłuszczu to teoretycznie około 7200kcal. Przez 12 dni teoretycznie powinieneś spalić więc 21600kcal, co daje jakieś 3kg tłuszczu. Zwykle traci się na początku ok. 3-4kg wody, więc TEORETYCZNIE wszystko się zgadza.
Podejdźmy od drugiej strony. Teoretycznie z każdego kilograma tłuszczu jesteś w stanie pozyskać 69kcal energii dziennie. Mając według
  • Odpowiedz
  • 0
@chuckmls: 160g białka to nie będzie za mało na vlcd? Warzyw nie wliczam bo i tak jem ich dosyć mało, 2-3 pomidory i 1-2 ogórki zielone, ale i tak nie każdego dnia bo czasami po prostu nie daje rady ich wcisnąć w siebie. Ale skoro polecasz liczyć to zacznę to robić @fenixon: dzięki wielkie! Mega rzeczowa odpowiedź. Mam zamiar ciagnąć VLCD aż do tej docelowej wagi 66 kg, chyba ze
  • Odpowiedz
@fenixon: 3kg tluszczu, bo skisne, a ile tluszczu organizm potrafi utlenic na 24h? a co z adaptacja metabolizmu do nowych warunkow? pierwszy tydzien to w wiekszosci gowno z jelit, glikogen i woda. u mnie potrafi waga zleciec o 5kg w dwa dni jak schodze z high-carb/cheat-week.
  • Odpowiedz
@chuckmls: @Versus0: dokładnie, za dużo tego białka. Spadek wagi jest jak najbardziej normalny. Co do siły to u mnie np. były spadki dopiero po vlcd. Ja od razu wbiłem na moje zapotrzebowanie kcal czyli 2400-2500 dziennie. Waga bardzo szybko wtedy skoczyla do gory, ale po tyg. się mniej więcej ustabilizowała (przybyło tylko 2kg) i utrzymywałem ją ok. 2,5 miesiąca. Teraz na masę w końcu wbiłem ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz