Wpis z mikrobloga

Joł, Mireczki #silownia #mikrokoksy - pytanko na rano. Mam za sobą trzymiesięczny trening #fbw z niezłymi skutkami (siła wzrosła o ponad 100 procent, masa zwiększyła się o ok. 4-5 kg). Teraz z chęcią spróbowałbym splita, bo całościowy trening fbw zajmuje mi niemal dwie godziny. Zależałoby mi na tym, by postymulować zwłaszcza rozrost mięśni klatki, bo tu mam najtrudniej.

Warunki fizyczne - było 69 z kawałkiem, jest 74 z kawałkiem, cel 80 kg i redukcja do +/- 78 kg.
Wzrost - 185 cm
Ciężar na klatkę - nie próbowałem rekordu, ale przy FBW robiłem 4 serie: 10, 8, 8, 8 przy obciążeniu od 45 przy pierwszej do 50 przy ostatniej.
Rozpiętki robię 10-12,5 kg
Ciężar na nogi (uda i okolice) - 75 kg na suwnicy, 45 kg przy prostowaniu nóg na maszynie
Łydki - na maszynie z obciążeniem, ok 40 kg
Biceps - 25 kg przy sztandze na stojąco, 15 kg na rękę przy hantlach, 10 kg przy wyciskaniu na przedramiona i biceps siedząc
Triceps - 12 kg przy hantlu zza głowy, 15 kg przy wyciągu na linkach
Plecy - 35 kg przy wiosłowaniu sztangą, ok 45 kg przy wyciągu linkowym siedząc
Barki - sztanga 30 kg przy wyciskaniu siedząc, 25 kg przy podnoszeniu sztangi stojąc, 8 kg przy ćwiczeniach hantlami
Kaptury - przy wznoszeniu ramion to jakieś 3-4 serie z obciążeniem 22,5 kg

Robiłem wykopowy plan fbw trzy razy w tygodniu, dodając z czasem serie i ćwiczenia na kaptury. Potrzebowałbym pomocy przy sensownej rozpisce na splita. Z góry dzięki :).

#kiciochpyta
  • 25
@kawa-i-papierosy Rób dalej fbw chyba że chcesz ograniczyć przyrost siły i mięśni. Ciężary takie, że jeszcze z 1-2 lata na zwykłym 5x5, a później z modyfikacjami będziesz robił progres. Jednak jeśli chcesz się ograniczać to ok. Robienie góra/dół czy push/pull tak żeby były efekty 3xfbw to 6 treningów w tygodniu po 1-1,5h co prowadzi do gorszej regeneracji (chyba że wiesz co robisz, a nie wiesz). Ogólnie fbw bije wszystko na głowę.
@easy_tf: zastanawiam się nad zmianą fbw na splita tylko ze względu na czas. I - nie kryję - trochę mi przykro, że jak założę na klatę 55-60 to więcej niż cztery razy nie podniosę. No, ale zaczynałem od 30 kg te trzy miesiące temu, bo klata była sucha mocno.
@easy_tf: jasne, ale roznie ludzie miewaja z przerwami - ja miewam momenty, ze miedzy ciezkimi siadami mam nawet 10 minut przerwy ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jest to rzecz jasna nic dobrego, ale czasami czuje ze tyle mi potrzeba zeby dac z siebie wszystko w kolejnej serii. duzo zalezy tez od calej objetosci treningowej. ja zazwyczaj zamykam trening w 2,5h ale jak sie spiesze to potrafie zrobic