Wpis z mikrobloga

mirki jakie macie zdanie na temat podróży? :) nietóre osoby nie mogą bez tego żyć, niektóre (nie mówię o chronicznych piwniczakach) mają to w dupie i wstarczy, że raz w roku pojadą nad jezioro. Kolega mnie namawia na wypad na Sri Lankę bo mamy tam znajomego tubylca który załatwi nam wszystko pięknie więc tylko 3K za przeloty + atrakcje na miejscu, nie należę do bogatych ale jest to do ogarnięcia (choć miałem zbierać na inne rzeczy)..jednak moje podejście jest takie, że z podróży już parę dni po powrocie nie zostaje ci nic, poza opalenizną i paroma fotkami........z drugiej strony nie byłem nigdy dalej niż chorwacja i chciałby coś przeżyć egzotycznego :P lecieć czy nie lecieć? :P #pytanie #podroze

lecieć?

  • tak 89.9% (329)
  • nie 10.1% (37)

Oddanych głosów: 366

  • 28
@agablazej: nie, daleko mi do takiego myslenia. Ale mam wrazenie ze nie potrafisz sie cieszyć, bo blokuje Cie mysl o tym co z tego będziesz miał w przyszlosci. Gdybys sie cieszył teraźniejszością to w przyszłości nie będziesz musiał polegać na sobie z przeszłości tylko będziesz czerpał z danego dnia :)
@agablazej: Właśnie z podróży pozostaje dużo więcej, jakaś przygoda, wspomnienia, poznanie nowej kultury, nowych ludzi, zobaczenie nowych miejsc. Będziesz miał co wspominać, o czym opowiadać. Co zrobisz z tymi 3k? Kupisz sobie coś, co Ci się znudzi po miesiącu czy trzech, stanie się dla Ciebie normą, że to masz także radości też nie będzie, albo po prostu "przejesz" czyt. wydasz na zwykłe życie i tyle. Nie rozumiem ludzi którzy nie mają
.jednak moje podejście jest takie, że z podróży już parę dni po powrocie nie zostaje ci nic, poza opalenizną i paroma fotkami


@agablazej: Zostaje sporo wiecej, podroze ksztalca i to nie jest wydumany slogan.
@agablazej: podróże uczą komunikacji z obcymi, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jest też sporo czasu, żeby pomyśleć o swoim życiu i zobaczyć je w kontekście życia w innym miejscu na świecie. Widzę, że jesteś bardzo praktyczny, ale doświadczenie podróży powie Ci wiecej o Tobie niz jakikolwiek kurs coachingowy ;) A szczególnie obnaża wady i zalety towarzyszy. Chcesz sprawdzic czy to milosc? Zabierz typiarę w podróż i wiesz już po jednyn dniu
moje podejście jest takie, że z podróży już parę dni po powrocie nie zostaje ci nic, poza opalenizną i paroma fotkami


@agablazej: No i jeszcze takie drobiazgi jak wspomnienia na całe życie. A moim zdaniem powiedzenie "Podróże kształcą." jest najmądrzejszym naszym powiedzeniem.