Wpis z mikrobloga

@Qraape: Korzystam z napędu podążającego za ruchem sfery niebieskiej (Sky-Watcher Star Adventurer), taka zabawka eliminuje kilkunastosekundowy limit czasu naświetlania nocnego nieba obecny przy stosowaniu samego statywu. Gwiazdy są punktowe nawet przy ekspozycjach do kilkunastu minut, ograniczeni jesteśmy jedynie dokładnością mechaniczną urządzenia i poziomem zanieczyszczenia światła.
@FarGO: Rachowiec.
@snthaboss: Czas naświtelania wynosił 120 sekund na kadr, a na szczycie trochę wiało. Brzozy kołyszą się na wietrze bardziej, niż drzewa iglaste ;)

@3w4koreii @briskmann @BRYN0L @Chaczins @Cnrash3 @Daldek @Fafnucek @gwozdz @kissmybattery @Meles_Meneles @noe_i_jego_arka @Sejmitar @Sleepypl @sorek @vroobelle @vuvkid: Pozwolę sobie zawołać wszystkich plusujących komentarz. Filmik pokazuje obróbkę krok po kroku: https://www.youtube.com/watch?v=ccp8_8P66Vw

Niestety nie mam mikrofonu, ale myślę, że metoda jest wystarczająco łatwa do zrozumienia bez opisu werbalnego: ładujemy zdjęcia
Pobierz namrab - @snthaboss: Czas naświtelania wynosił 120 sekund na kadr, a na szczycie troc...
źródło: comment_hmj8pv1u1NbyubYhW1XcdONz5Cek9smx.jpg
@namrab: dałem plusa, by bardziej zmotywować do zrobienia materiału o montażu i nie wiedzieć czemu zostałem zawołany za co serdecznie dziękuję i pozdrawiam.