Wpis z mikrobloga

pod względem organizacji był dramat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@morq: Cieszę się, że to nie tylko moje zdanie. Organizacyjnie ta edycja była IMO najsłabsza ze wszystkich.

kiedy będą jakieś materiały wideo z imprezy?


@Bozyszcze: Pewnie krótko przed przyszłoroczną imprezą. Inaczej nikomu nie opłaciłoby się płacić za wstęp, skoro to samo byłoby w internecie ;)
@normanos: @sowiq: wiele konferencji poza polską pozwala tez na zakup biletów online i jest płatny stream z imprezy. Myślę że to bardzo fajne rowiązanie. Nie wszyscy mają możliwość przyjazdu osobiście.
Ja na przykład chętnie bym zapłacił za taki stream..nawet jakby kosztował tyle co zwykły bilet
Ja na przykład chętnie bym zapłacił za taki stream..nawet jakby kosztował tyle co zwykły bilet


@Bozyszcze: to jeszcze xx innych by musiało zapłacić żeby pokryć koszty takiej inicjatywy, a technicznie było by to dosyć trudne i drogie.

rzuć okiem na mój komentarz


@sowiq: uhm, rozumiem, brak oznaczeń, zły net. ale żeby to już oznaczało "dramat"? ;)
@normanos: jestem pewien że ze streamu skorzystało by znacznie więcej osób niz przyjechało na miejsce.
Przeciez sa gotowe usługi do organizacji takich wydarzeń od wazej strony technicznej to tylko kwestia wypuszczenia audio i wideo a broadcastem czy nawet obsługą zakupu ticketów zajmuje sie zewnetrzna firma.
to tylko kwestia


@Bozyszcze: no raczej kwestii jest więcej w tym zapewnienie profesjonalnej obsługi tego i posiadanie odpowiedniej rurki, to nie jest takie proste, już to kiedyś przerabiałem i niestety za każdym razem był fail z powodów technicznych.
@normanos: macie tam sponsorów i do tego kasujecie za bilety (i to nie zarzut bo konferencja związana jest z kosztami) a twierdzisz, że problemem jest organizacja streamingu na imprezę dwudniową.
Sam koszt w na przykład usłudze Livestream.com to jakieś 1200usd? Plus może drugie tyle na miejscu. (wynajem kamer itp.) Wynajem zewnętrznej firmy na dwa dni do realizacji tez pewnie nie będzie jakims kosmicznym kosztem zakładając że stream będzie płatny
Proponuje żebyście
@normanos: mieliście komplet ludzi na konferencji? Chodzi mi o to czy zostały wykupione wszystkie miejsca?
Jeśli tak to zobacz sobie ilu chętnych nie miało szansy na uczestnictwo.Wiesz doskonale że masa programistów z polski jest za granicą. Jest tez masa aspołecznych ludzi co by z domu po prostu obejrzeli bez narażania sie na kontakt z innymi ludzmi :)
@normanos: Nie twierdzę, że był dramat. Zacytowałem @morq, bo ma zdanie zbliżone do mojego.

Nie wiem czy byłeś na poprzednich edycjach phpCon. Jeśli dobrze liczę, to tegoroczna była moją 5. z rzędu (Mąchocice pod Kielcami, 2 x Szczyrk, 2 x Ossa). I według mnie, organizacyjnie wypadła najgorzej.

W poprzednich latach na kilka dni przed wydarzeniem był rozsyłany e-mail z ogólnymi informacjami - godziny pracy recepcji, namiary na recepcję, ogólny opis
@normanos: tak na szybko:

- brak wsparcia dla wystawców, przyjechali i zero informacji gdzie mają się rozstawić, skąd wziąć prąd etc.
- problemy z dostępem do internetu na warsztatach, sporo ludzi nie miało też prądu i w połowie im baterie padły
- problemy z podłączeniem się do projektora (prowadzący nie mieli przejściówek)
- gówniane projektory, mamy XXI w. i oglądamy prezentacje w 800x600
- problemy z nagłośnieniem - wielu prowadzących w