Wpis z mikrobloga

jak nie masz kasy to nie idziesz na wesele, przyjelo sie ze dajesz minimum tyle ile kosztujesz pare mloda

@Shmit: Nie wiem gdzie sie tak przyjelo. Jak para mloda zrobi wesele za 500 za talerz to biedniejsza rodzina ma nie przyjezdac? Pieprzenie. Oczywiscie pusta koperta to dno ale w druga strone nie można przesadzac. Dajesz tyle na ile mozesz sobie pozwolic a goscia nigdy nie powinny interesowac koszty imprezy.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: Jak wiesz, że kolega bidny, ale dobry ziomek, to co, nie zaprosisz, bo się nie zwróci? Tak, jak napisałem, to jest impreza, którą młodzi robią z własnej woli. Nikt ich nie zmusza, ani nie każe się zastawiać za gruby kredyt. Jak są bidni i ich nie stać, to niech zrobią obiad, albo ognisko.
  • Odpowiedz
@fortheworld: jakie materialistyczne świnie się wypowiadają, cebula aż szczypie w oczy. Tylko kasa się liczy, "wesele musi się zwrócić", #!$%@? tam, że jesteś przyjacielem/rodziną młodej pary, nie masz kasy - #!$%@?.
Jakbym ja był w takiej sytuacji, to powiedział bym, że nie przyjdę, bo krucho u mnie z kasą. Jeśli pan/pani młoda nalegałaby żebym przyszedł to bym przyszedł. No i wtedy nie ma się co wygłupiać z pustymi kopertami.
  • Odpowiedz
@fortheworld: Ostatnio u mnie w pracy była rozmowa na ten temat, jakie było moje zdziwienie kiedy kilka osób powiedziało że wstyd dawać np 50 zł, ich zdaniem wesele musi się zwrócić, a goście powinni się orientować ile kosztuje taka impreza za osobę i CO NAJMNIEJ tyle dać. Dramat.
  • Odpowiedz
@Tosiek14: no tak ogólnie jest przyjęte... nie jest niczym dziwnym zapytać parę młodą jaki koszt im wyjdzie od osoby. Serio nie głupio byłoby ci dać 50 zł? Wyjście do kina czy na mecz tyle kosztuje.
  • Odpowiedz
@Fafnucek: zaproszenie to co innego.

jak idziesz na wesele, to wypadałoby wlozyc do koperty przynajmniej równowartość własnego "talerzyka" + ewentualnie osoby towarzyszącej.

tak uważam. możesz się z tym nie zgadzać i dawać ludziom puste koperty.
  • Odpowiedz
@fortheworld: u mnie była ciocia z kuzynką i kuzynem i dostałam 50zł w kopercie i bardzo się cieszę, że przyjechali w ogóle!! Ludzie co za materializm, nie posrajcie się jak będziecie musieli wziąć tańsze płytki do łazienki bo ktoś wam nie dał w kopertę tyle co talerzyk.
  • Odpowiedz