Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@sunsu-sun: @IreuN: jakbyś sprawdził dokładnie, to potworniaki dzielą się na 3 grupy:
- powstające z komórek jajowych w jajnikach
- powstające z plemników w jądrach
^oba nie mają nic wspólnego z ciążą
- powstające w zarodku/płodzie - ale nie są wskazaniem do aborcji ze względu na życie matki i zagrażają jeśli już to dziecku, chociaż można przeżyć z nim całe życie nie wiedząc o nim - najczęściej występuje krzyżowo-ogonowy i
@sunsu-sun: O kurde, zacząłem szukać tego obrazka "Twoje ciało, nie twoje ciało."..

http://www.wykop.pl/wpis/12344139/aborcja-#!$%@?-mistrzpainta-potwornia/

Tam też był potworniak użyty jako przykład tego jak idiotyczny to sposób myślenia. Zastanawia mnie tylko, czy to pamiętałem w podświadomości, czy to tylko zbieg okoliczności. :D
IreuN - @sunsu-sun: O kurde, zacząłem szukać tego obrazka "Twoje ciało, nie twoje cia...

źródło: comment_Yyx012u306gILg6fc2Mj4gftbUziHt41.jpg

Pobierz
Przestańcie nawzajem się przekonywać, że aborcja jest/nie jest morderstwem, bo dla każdego jest to kwestia INDYWIDUALNEGO podejścia, i to właśnie powinien być największy argument za tym, aby mieć PRAWO (A nie NAKAZ, bo niektórzy się plują jakby to właśnie było coś takiego) do dokonania aborcji. Ogólnie ja jestem za prawem do aborcji w tych ekstremalnych przypadkach, kiedy życie matki jest zagrożone lub kiedy życie dziecka po porodzie jest zagrożone albo też wiadomo,
@Pusiorrrr: Problem polega na tym, że pro-life uważa aborcję za morderstwo (trochę dziwne, bo nie proponują kary jak za morderstwo), więc dialog z nimi nie ma sensu. Dla nich zabicie zarodka = zabicie dorosłego człowieka, więc ciężko o pole do dyskusji. Posiadanie prawa do aborcji to jak prawo do popełnienia morderstwa, więc absolutnie niedopuszczalne z ich punktu widzenia. A akurat prawnicy z kancelarii prawnej, którzy złożyli projekt obywatelski o zaostrzeniu ustawy