Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków którzy używają intellij idea. Z tą licencją to jest tak że jeśli wykupie na rok (lub płacę przez te 12 miesięcy) to po upływie roku gdy licencja wygasa to dalej normalnie mogę używać idei tylko że po prostu nie będę mieć dostępu do nowszych wersji / updatów?

#java #intellij #idea
  • 10
  • Odpowiedz
@TwigTechnology: Dzięki! Ogólnie nigdy wcześniej żadnej licencji w JetBrains nie miałem, jechałem na Free/Eap, tylko że z eapem jest tak że po 30 dniach jest koniec, ale możesz się przesiąść na nowego eapa, i tak w kółko, ale skoro korzystam to po prostu jak normalny człowiek kupię bo dobry produkt, tylko właśnie zależało mi na takim jedno razowym wydatku. Dzięki za potwierdzenie wszystkiego!
  • Odpowiedz
@Kuriozal: to jest jakaś opcja, przymierzam się do zakupu (prawdopodobnie zacznę od stycznia) i chciałem się dowiedzieć jak to jest po wygaśnięciu licencji czy masz wersję lifetime na obecną wersję.
  • Odpowiedz
@NiebieskaSowa: @Kuriozal: lepiej kupować rocznie, taniej, jak ktoś uważa że drogo to polecam sobie pomyśleć o zakupie na takie 5 lat, i ile to wyjdzie:
Intellijka: (149+119+89+89+89)/(5 * 12)$ = poniżej 35zł miesięcznie.
Wszystko: (249+199+149+149+149)/(5 * 12)$ = poniżej 60zł miesięcznie.

To raczej nie wychodzi za dużo, szczególnie jak interesuje cię tylko intellijka, 1? 2? godziny roboty z miesiąca?
  • Odpowiedz
@GotoFinal: jasne, dobre podejście do tematu, ogólnie plan mam taki że wykupienie na rok, i po roku mam lifetime na daną wersję, ale pewnie nie ma co się oszukiwać ;) pewnie będzie przedłużenie licencji :P
  • Odpowiedz