Wpis z mikrobloga

  • 1
Mireczki kochane, noszące okulary, jak duży komfort daje wam antyrefleks? rzeczywiście jest tak, jak opisują, że oczy mniej się męczą od siedzenia przed kompem albo w nocy lepiej jeździ się autem?
mam problem z oczami, ale nie mam wady, dlatego zastanawiam się, czy warto zainwestować w "zerówki" z jakimś lepszym antyrefleksem i innymi powłokami np antystatyczna i uv.
powiedzcie co sądzicie, bo mam mały dylemat, czy warto. :)

#pytaniedoeksperta #okulary #optyk #zdrowie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@owcaa antyrefleks to dobra sprawa, a do tego do jazdy samochodem nakładki przeciwsłoneczne z polaryzacją i wszystko widzę :) oczywiscie mam korekcyjne :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@binerek: wezmę to pod uwagę, choć byłam spytać się w vision express i ceny mnie zabiły :D pójdę po weekendzie do mniejszych optyków, podejrzewam, że ceny będą o wiele lepsze :)
  • Odpowiedz
@owcaa hmmm napewno jest lepiej niz w okularach bez antyrefleksu :) ale czy jest lepiej z antyrefleksem niz bez okularów? Raczej nie... Głównie w dzień do jazdy autem polaryzacja się przydaje, w nocy chyba lepiej sie jezdziło kiedyś bez okularów ;)
  • Odpowiedz
@owcaa: antyrefleks jest lepszy od szkieł bez antyrefleksów. Ale jak nie masz wady to to nic Ci nie da.
Moze kup na początek jakies krople nawilżające. Jak upierdliwe wciąż bedzie przejdź się do okulisty.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@magyarka: byłam u okulisty i stosuję krople przez cały dzień i na noc żel do oczu. niestety, pracuje w centrum handlowym i jednak jest to męczące dla oczu, siedzę dużo przed kompem i najczęściej właśnie jeżdżę nocą. czemu uważasz, że nic mi to nie da? oczy nie odpoczna bardziej, jeśli nie będą się rozpraszać na jakieś odbłyski itp?

@ni-hu-ja: hmm, no dobra xd dzięki :D
  • Odpowiedz
@owcaa: zerówki z antyrefleksem nic Ci nie dadzą. Powłoka antyrefleksyjna, jak nazwa wskazuje, redukuje nam odbłyski (refleksy) powstające na powierzchni soczewek, więc to świetna sprawa, bo te odbłyski sprawiają że wzrok faktycznie może męczyć się szybciej niż w okularach bez antyrefleksu. Jednak w przypadku braku okularów, odbłysków na soczewkach nie ma wcale, bo nie ma soczewek. Jeśli już bardzo chcesz wydać pieniądze to możesz do komputera kupić okulary z filtrem
  • Odpowiedz