Wpis z mikrobloga

Zawsze troche mnie smieszyli ludzi ktorzy maja opory przed mowieniem w obcym jezyku "bo akcent". Mam dla was zaskakujaca wiadomosc... O ile nie chcecie byc aktorem, politykiem czy kims kto zarabia tylko i wylacznie prezencja to wiekszosc ludzi ma to w dupie (przynajmniej w USA).

Mam akcent jak bym pol godziny temu wysiadl z samolotu z Nowosybirska i nigdy nie mialem z tego powodu problemow. Ani w pracy ani w zwyklych kontaktach z ludzmi. Nawet jak cos przekrecisz to ludzie i tak sie domysla z kontekstu o co ci chodzi. Raz na jakis czas musze powtorzyc jakies slowo albo zapytac jak sie prawidlowo wymawia bo cos innego brzmi zajebiscie podobnie a ma inne znaczenie, ale to wyjatki.

99% ludzi bedzie docenialo wasze starania skomunikowania sie i maja w dupie wasze bledy. Najwazniejsze zebyscie znali slownictwo i potrafili sie komunikowac, potem gramatyka a na koncu jak juz naprawde nie macie nic innego do roboty to mozecie sobie szlifowac akcent... i tak w wiekszosci przypadkow bedzie wiadomo ze nie jestescie miejscowi, co najwyzej mozecie "zmylic przeciwnika" ze jestescie jakims Niemcem czy innym Szwedem a nie Polakiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tip dla stulejarzy... Sa tez plusy mowienia z akcentem. U wielu kobiet daje ci to + na starcie / punkt zaczepienia do rozmowy. Np. dzisiaj calkiem fajna azjatka zrobila mi dzien stwierdzeniem "Skad jestes? Bo masz uroczy akcent, brzmisz jak Felonius Gru z Despicable Me" :D

#podrugiejstroniebajora

#jezykiobce #emigracja
Taco_Polaco - Zawsze troche mnie smieszyli ludzi ktorzy maja opory przed mowieniem w ...

źródło: comment_cllYnWsvQm6fYHXoGW5Kf4LqbBCNYuQw.jpg

Pobierz
  • 69
@Taco_Polaco: Potwierdzam. Tak samo miałem podczas swojego rocznego pobytu za granicą. Ciągle tylko w głowie - kurde, przypał, brzmię jak Rusek z filmu akcji klasy C, ale z czasem to przeszło. Ważne jest to, żeby się komunikować. Zasób słownictwa mam większy niż niejeden Hamerykanin pewnie, gramatyka trochę zardzewiała, bo od kilku lat więcej czytam po angielsku niż mówię, więc dlaczego mam się przejmować akcentem? Jeżeli dane słowo zmaltretuję poza wszelką rozpoznawalność