Wpis z mikrobloga

na pewno Polacy mają wyższe


@frutson: spojrzałem tak na szybko żeby się odgryźć i wygląda na to, że Niemcy za te 9 tys. zł. mniej mają tempomat, a my nie. Także nie pykło mi tym razem :D
  • Odpowiedz
  • 45
@majk_emigrant: za 9 tys. zł i tempomat gratis to chyba warto wsiąść w pociąg i pojechać kupić to auto w Niemczech? Czy będą jakieś dodatkowe problemy z rejestracją tego w PL wtedy?
  • Odpowiedz
@jackblackcanada to nie różnica wynikająca z vatu? Często na Amazonie są oferty na elektronikę z Niemiec i Francji o kilkaset złotych tańszych ale jak kupisz to Ci doliczą jeszcze polski VAT i robi się mniej kolorowo. Mimo wszystko parę złotych taniej.
Problem zaczyna się potem. Polskie serwisy (No roomba) mają w dupie gwarancje i nie pomogą Ci. Każą odesłać do Francji xd

Kolejna sprawa. Chciałem kupić Skodę Kamiq. W Czechach w salonie
  • Odpowiedz
@jackblackcanada: A czemu ma być inaczej jak napiszesz w Polsce, że w restauracjach jest drogo, albo mieszkania za drogie to zaraz zlecą się obrońcy milionerów i będą robić fikołki bo koszta duże bo coś tam?

Mieliśmy ogromny skok jeśli chodzi o poziom życia w Polsce, ale mentalnie to niektórzy dalej komuna i jak trzeba to będą walczyć za wielkie miliardowe korporacje bo tak xD

Do tego dochodzi kompleks Polaka i wydumany
  • Odpowiedz
Do tego dochodzi kompleks Polaka i wydumany elitaryzm bo jak płacę za coś dużo to jestem kimś. Jesteś frajerem, a nie kimś. Niektórym ciężko to zrozumieć¯\(ツ)/¯


@Kiedys_Mialem_Fejm: w polsce nadal panuje przekonanie zastaw się, a postaw się i dla dużej ilości ludzi pojęcie takie jak to jest za drogie albo to nie powinno być tyle warte nie istnieje.
  • Odpowiedz
@jackblackcanada: Przecież tak jest z wszystkim laptopy agd itp. itd. wszystko mają taniej i zarabiają więcej nawet mają produkty lepszej jakości lata mieli cziperki na oleju rzepakowym a my w tym czasie na palmowym np. XD
  • Odpowiedz