Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę anonimowo, bo nie lubię środowiska myśliwych, ale ci co zrobili nagonkę na @dorotka-wu po jej wpisie skłonili mnie do popełnienia tego wyznania.

Przede wszystkim, drodzy wegetarianie: gdyby myśliwi nie strzelali do zwierząt, te wyżarłyby wam całe wasze żarcie. Tak, właśnie tak. Dziki i jelenie wpierdzieliłyby wasze zboża, kiełki i soję, a wy pomarlibyście z głodu. Należy się odrobina wdzięczności, bo przecież wy nie bylibyście w stanie konkurować o strawę ze stadem dzików. Ciekawe co byście żarli, chyba kamienie xD
A to też nie do końca, bo sarny i tak podbierałyby wam zimą najlepsze minerały, żeby sobie possać.

Powinniście sobie powbijać do łbów raz na zawsze, że myśliwi nie "zabijają", a utrzymują cały ekosystem - wprowadzają ginące gatunki, dokarmiają zwierzęta, bronią ich przed kłusownikami, obserwują, leczą. Bronią przed wami, bo przecież stado dzików spacerujące po osiedlu to już zagrożenie na skalę masową, trzeba wezwać telewizję i nawrzeszczeć na myśliwych "co wy robicie, tylko potraficie chlać, a dziki ryją w piaskownicach!". Wtedy to myśliwi są potrzebni, tak?
To może zadbajmy o to, by w lasach było więcej drapieżników? "no ale jak to, jak ja pójdę na grzyby, jak pojadę na rower?! wilki, rysie, orły!". To kto ma regulować populację zwierząt? Czy wolicie, by roślinożerne wyjadły połowę lasu i doprowadziły do jego śmierci?

Jakoś nie potraficie przetrawić, że myśliwi nie zabijają dla frajdy? I że to trudna sztuka trafić zwierzę w ruchu tak, by nie poczuło, że umiera? Nawet nie potraficie sobie wyobrazić w swoich zakutych pałach, że najbardziej humanitarnych sposobem zabicia sarny jest postrzelenie jej z łuku, by się wykrwawiła. No bo jak to, przecież ona cierpi! Gówno tam cierpi, nic nie czuje, a na koniec spokojnie zasypia! Tylko, że wy nic nie wiecie o zwierzętach, o lesie, o przyrodzie, a kreujecie się na wielkich jej obrońców.
Obrońcy zwierząt, którzy zżerają ich pożywienie xD Banda hipokrytów, nie obrońcy! A buty ze skóry nosicie?! A kosmetyki ze zwierzęcego łoju macie? Wszystkie dziewczyny używają kremów i pudrów zawierających części zwierząt, fuj, jakie to niehumanitarne!
A pędzelki do malowania w szkole? opony? mydło? skórzane piłki? kleje? KLAWISZE FORTEPIANÓW?!
Nie macie pojęcia, jeden z drugim, ilu martwych zwierząt dotykacie na codzień, a nawet nosicie na sobie xD o butach nie zapomnijcie, musicie zdjąć buty!! toż to skóra martwego cielaczka, taki był słodki, takie miał piękne oczka... a teraz nosicie jego skórę, bydlaki!!
I te modne, hipsterskie okulary, oooo straszna zbrodnia! przecież oprawki tych najdroższych nie są robione z plastiku :D

No i mój hicior: LEKI. Ach ale ból dupy, nie będziemy się leczyć, to okropne! nasze leki na alergię, na astmę, dla diabetyków i anemików, one wszystkie bazują na zwierzęcym białku xD

No więc nie wiem, jak można być tak głupim, by komuś służącemu naturze pisać:

"w łeb se strzel" - @malinowaapp
"Jeszcze masz radoche, że idziesz i dla przyjemności zabijasz zwierzęta, sobie strzel w łeb.. " - @anamakota
"kij ci w kakało atencjuszko" - @NiedzwiedzBarabasz
"Ale się musisz czuć potężna i super kiedy widzisz jak małe zwierze, które nie mogłoby nigdy Ci wyrządzić krzywdy umiera na twoich oczach z twojego powodu. To musi być wspaniałe uczucie, nie? Tak bardzo możesz wtedy poczuć że nie jesteś tylko żałosną namiastką namiastki człowieka" - @kotnaklawiaturze

A szczyt osiągnęła @Saragaya
"Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, że osoba, która własnymi rękoma odbiera życie zwierzętom, które nadal mogłyby sobie żyć, może posiadać choć trochę empatii. Pewnie i wieloletnimu przyjacielowi psu też bys w łeb strzeliła. Nie umiem szanować takich ludzi. Pasja, która krzywdzi inne stworzenia."
"I to podejście gatunku ludzkiego. Za dużo dzików, za dużo lisów, za dużo jeleni. Nas jest #!$%@? za dużo, a jeszcze zachęcają do mnożenia się w dziesiątkach, żeby kompletnie wyssać wszystko z tej planety i wykończyć wszystkie inne gatunki."

Ty jesteś dziewczyno niereformowalna, ale mam nadzieję, że poczytasz i troszkę się ogarniesz. Miejsca na Ziemi jest jeszcze sporo i na pewno się pomieścimy, sęk w tym, by współżyć z innymi gatunkami.

Nawet nie chce mi się komentować takich komantarzy jak te:

"Manifestacja równości w dostępie do praw i możliwości. Niektóre kobiety swoją zafiksowaną fazę falliczną przelewają na chęć posiadania dziecka, ale jak widać Ty wybrałaś żelazną knagę. Efekty byłby podobny, gdybyś zaczęła chodzić w garniturze i strzyc się na glacę." - @kettu

" tak pomijając wszystko inne, o czym już nie chcę pisać, bo kiedyś już to do Ciebie pisałam - masz problemy z psem że prowadzisz go na kolczatce, czy nie umiesz go wychować? To nie jest 50kg bydle, a wygląda tak jakbyś nie radziła sobie z opieką nad psem i jego wychowaniem. Czy to jest jakoś łączy się z tym że masz przyjemność z zabijania zwierząt dla fanu? Bo wygląda to tak jakbyś psa też traktowała przedmiotowo, i nie starała się go czegoś nauczyć czy wychować." - @migdalll

Idźcie gdzieś poszukać rozumu, błagam was.
#boldupy #takaprawda #niepopularnaopinia #oswiadczenie #mysliwstwo #bron #wegetarianie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Piszę anonimowo, bo nie lubię środo...

źródło: comment_RW5zmDhWx6bKhLllN4DR1fvsFFJroRAk.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?, a po co by łaziła po lesie i strzelała jakby jej to nie sprawiało przyjemności? zmusza ją ktoś do tego? no chyba nie. co mi jeszcze ciekawego powiesz, że ludzie w kinach tak naprawdę nienawidzą oglądac filmów?
  • Odpowiedz
@Inguz: Masz dużo racji, tylko ja np. piszę pod swoim kontem, mam tam swoje dane, fb. Więc dziwnie gadać z anonem.
Jakby jakiś mirek opowiedział o takim polowaniu normalnie, rzeczowo - nie odezwałabym się słowem. A opka wrzuca posty, np. ten z printscreena wyżej, gdzie mam duże wątpliwości co do jej "satysfakcji". Dla mnie to były przykry obowiązek.

Mam nadzieje że jest tak jak piszesz i cieszą ją podchody i
  • Odpowiedz
@migdalll ja bym zrozumiała twoje oburzenie tym że Dorotka poluje i argument o zdjęciach - w sumie to przede wszystkim, argument o zdjęciach, gdyby Dorotka wrzuciła foto dopiero co upololowanego jelenia. Ale tak - nie rozumiem zupełnie.
Różni ludzie chwalą się swoimi pasjami i jest wow, masz hobby/pasje, propsuje mireczku
A jak jest to myślistwo - jest tak ogromny ból dupy, jakby zajmowała się nie wiem, #!$%@? hobbistyczna aborcją
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z niektórymi rzeczami, które napisałeś, się zgadzam, z innymi mniej. Tak czy inaczej niezła beka, albo zbiegli się do tych wątków sami weganie (wiemy, jak niektóre ich jednostki potrafią być nadgorliwe i irytujące) albo nie wiedzą, w jaki sposób pozyskuje się dziczyznę. Jak ktoś napisze na Mirko, że pracuje w ubojni, to też pewnie posypią się gromy XD Niedługo nie będzie można się pochwalić ubiciem muchy w kiblu (#
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Może powinnaś w taki sposób o tym pisać, a nie np. tagi #bekazwegetarian wrzucać? Czy atencyjny paskek? Myślę że nie byłoby nawet gównoburzy, gdybyś opisała to normalnie, a nie tak jak w poście wyżej. To są bardzo ważne i ciekawe informacje, i dają inny obraz na to co robisz niż to co opisałaś choćby w poście który wrzuciłam wyżej. Wtedy nawet ci pisałam że mam wrażenie że
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Nie wiedziałam że tagi w kom. nie wołają.
Porównujesz szydełkowanie do polowania? Wytłumaczyłam Ci o co mi chodzi, więc nie obracaj tego teraz wszystkiego, podziwiam za pasję od pokoleń, ale myślę że gdybyś zaczęła w normalny sposób o tym pisać, wpłynęłabyś w lepszy sposób na obraz łowiectwa, niż to co się dzieje teraz. Tak jak ci pisałam - mimo że nie jestem wege, odbieram twoje posty jako epatowanie radością,
  • Odpowiedz
  • 0
@dorotka-wu. Ale nie musisz mnie wołać, trzymam twój punkt widzenia i rozumiem twoje zdenerwowanie gdy inni ci piszą że jesteś mordercą bo ustrzelisz sarenkę lub dzika XD
Masz jakiś tag gdzie piszesz o polowaniach, jak to wygląda i o swoich spostrzeżeniach?
  • Odpowiedz
Bullshit. Gdyby myśliwi nie dokarmiali zwierzyny zimą to populacje wszystkich roślinożerców same by się regulowały a i szkody wśród rolników byłyby mniejsze. A tak sami stworzyliście problem z którym teraz bohatersko walczycie...


@Zaithz: XD
Właśnie gdyby nie dokarmiali to szkody na polach byłyby dopiero duże. Zboża ozime i rzepaki byłyby wyżarte lub poryte.
  • Odpowiedz
@superolcc: Szkoda tylko że gdyby nie dokarmianie i nienaturalnie mała populacja drapieżników (również dzięki myśliwym) to roślinożerców było by znacznie mniej a co za tym idzie i suma szkód była by mniejsza. Wystarczy przejechać się pociągiem i zliczyć wszystkie sarny żerujące na polach. Taka ich liczba to nie jest normalna sytuacja.
  • Odpowiedz
. Gdyby myśliwi nie dokarmiali zwierzyny zimą to populacje wszystkich roślinożerców same by się regulowały a i szkody wśród rolników byłyby mniejsze.


@Zaithz: ,,nie strzelajcie do słodkich zwierzątek, nicponie, bo to je boli!!!!!!"

A zaraz potem porada dla myśliwych, żeby pozwolić zwierzętom zdychać z głodu i chłodu XD

Przecież powszechnie wiadomo, że śmierć głodowa, ciągnąca się tygodniami i przedłużana wygrzebanym ze śniegu mchem czy suchą trawą, jest lżejsza i przyspaża
  • Odpowiedz
Bullshit. Gdyby myśliwi nie dokarmiali zwierzyny zimą to populacje wszystkich roślinożerców same by się regulowały a i szkody wśród rolników byłyby mniejsze. A tak sami stworzyliście problem z którym teraz bohatersko walczycie...


@Zaithz: Weź rozwiń tą myśl. Żaden ze mnie zoolog, ale prosto rozumując - gdyby nie ingerencja człowieka to populacja zarówno roślinożerców jak i mięsożerców stopniowo by się zwiększały, czyli nie dość, że byłoby bardziej niebezpiecznie w lasach to
  • Odpowiedz
@Zaithz: Owszem saren trochę jest, ale utrzymanie właściwej populacji należy do kół łowieckich i za szkody powstałe przez zwierzęta oni płacą. Ale ja nie o tym teraz.
Chyba nie czytałeś tekstu OPa. On wyraźnie zaznaczył, że społeczeństwo raczej nie chce wilków, rysiów i innych dużych drapieżników w sąsiedztwie, bo są zagrożeniem dla życia ludzkiego. To myśliwi mają pełnić ich funkcję w ekosystemie.
Kilka lat temu grasowały na Opolszczyźnie dzikie pumy,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Bądź mirkiem - pasjonatem myślistwa
2. Zobacz że na mirko obrażajo myśliwych
3. Zamiast odpisać jak człowiek, napisz anonimowy wpis do którego wołasz wszystkich których komentarze Ci się nie spodobały
4. Rozpocznij gównoburzę
5. Zacznij się najbardziej kłócić z mirabelką, którą sam zawołałeś
  • Odpowiedz