Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Mirków i Mirabelki
Szukam rady, postanowiłem przeznaczyć 1000 PLN na dłuuugo terminowy eksperyment.
W co najlepiej ,,zainwestować” tą kwotę by po 10-15 latach sprawdzić czy to się opłaciło i jaki jest tego wymierny zysk? Chciałbym to teraz załatwić i o tym zapomnieć nie wchodzi w grę żadne zmiany i operowanie tą kwota w krótszych terminach.
Macie z tym jakieś doświadczenia? Co się opłaca od czego np. zacząć przy kupnie akcji? Nigdy tego nie robiłem. #gielda #finanse #jakzaczac #kasa #bitcoin

Zastanawiam się na takimi wariantami:

  • Bitcoin 50.0% (41)
  • Kupno akcji jednej z polskich spółek 32.9% (27)
  • Kupno jakiejś kolekcji np. monet 4.9% (4)
  • Lokaty bankowe 3.7% (3)
  • Kupno obcej waluty 8.5% (7)

Oddanych głosów: 82

  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aguirre: Ale co w Monero? Kupić i trzymać? I co kupić? Chociaż mało osób wypowiedziało się nt. bitcoina to wybieram ten kierunek. W każdej chwili łatwo jest go zbyć, brak podatków i problemów z umowami itp. najwięcej plusów za tą opcją.
  • Odpowiedz
@Aguirre: BZDURA. XMR to bańka, która jest nadal wysoko, doradzać komuś inwestować teraz w monero na long to głupota albo naganianie. @zzbkk: kupuj BTC i nic nie rób. Jak nie jesteś kumaty w crypto, to tylko BTC, zresztą longterm prawdziwy i BTC to sukces jak właściwie jest od początku Bitcoina. Powodzenia.
  • Odpowiedz
no taki zielony w crypto nie jestem, trochę się już tam rozeznałem w tematach, wiem ze BTC nie jest jedyną taką walutą ale pierwszą co daje jakąś gwarancje plus to że nikt na tym łapy jeszcze nie położył, a z tym rożnie bywa. Zastanawiam się co będzie po jego legalizacji lub całkowitej delegalizacji jedna i druga opcja raczej na plus dla wzrostu wartości , może nie w takim stopniu jak od początku
  • Odpowiedz
@Aguirre: Skończ pierdzielić, zobacz sobie wykres monero 1w i 3d i się zastanów zanim zaczniesz polecać komukolwiek na long overbought market z przegrzanymi wskaźnikami na ewidentnej bańce po kilku impulsach wzrostowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) XMR nie ma nic do BTC, w żaden sposób mu nie zagrozi. Zaadaptowanie przez 2 darkmarkety to było tylko tło dla owieczek do pompowania bańki, w dłuższym czasie ten news nie
  • Odpowiedz
ale o tym rozwiązaniu z kontem maklerskim nie słyszałem chyba zgłębię temat z ciekawości.


@zzbkk: o ile dobrze pamiętam to można zmienić rachunek, w którym ma się prowadzone IKE. Z tego co wiem opcję IKE połączonego z kontem maklerskim ma BOŚ, BZW, i mBank w eMaklerze.

A co do kryptowalut, to się nie znam, więc się nie wypowiem. Zastanawia mnie tylko możliwość wycofania kasy. Jak jest zwała, to czy na
panDocent - > ale o tym rozwiązaniu z kontem maklerskim nie słyszałem chyba zgłębię t...

źródło: comment_Vi9jVGwwuWrodMTREu79OSwg4e3Rqs74.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zzbkk: Lego, ładnie zapakowany limitowany pakiet w promocji - za 1k kupisz zależnie od wielkości ze 2-3. Poczytaj na forach, jest masa informacji na ten temat. Musisz patrzec na co cie stac w ramach inwestycji , wszystko w twojej tabelce to bzdura ktora conajwyzej jak dobrze pojdzie pozwoli ci nie stracic. Za 1k tez sa rozne inwestycje ktore moglbys pojsc ale przy wiekszosci bys musial robic cos poza 4-5 h
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@cr_7 niestety... W BTC bawiłem się z zyskiem tuż przed tą szaloną górką z przełomu 17/18 nie powiem byłem zadowolony ale jako inwestycję wybrałem kupno pewniej rzeczy mianowicie zegarek Seiko SKX persy zapakowany nie otwierany schowany w szafie ;) co jakoś czas tylko potrząsne pudełkiem by się ruszył
  • Odpowiedz
@zzbkk: Szkoda :( bo wtedy btc po 700-800 zł, teraz 60k ale może za te 6lat zegarek bedzie fajniejsza decyzja, Powodzonka
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@cr_7 no mogłem trafić lepiej z tym BTC, na zegarki tyle nie zarobię ale kto wtedy wiedział?
Ceny SKX-ów też ładnie poszły w górę a to już jest jakiś klasyk - zobaczymy jak to będzie wyglądało za 6 lat
  • Odpowiedz
O kurczę, ale retro wpis ( )

Patrzyłem na notowania spółek Ambra, Forte i Lena i wyszło że Ambra dała ponad 150% + dywidendy, Forte w kolejnym roku przestała wypłacać dywidendy, więc pewnie by wypadła z portfela przy kilkuprocentowej stracie, a Lena jest na 0 + procent z dywidend. Więc ogólnie byś nie stracił na tych akcjach. Oczywiście na BTC by wyszło więcej, ale ryzyko byłoby też
  • Odpowiedz