Wpis z mikrobloga

@Galvay: Logika jest taka, że nie ma czegoś takiego jak "prawa homoseksualistów". Nie istnieje w polskim prawie ani definicja homoseksualisty ani heteroseksualisty. Uważa się, że ślub z osobą płci przeciwnej może wziąć każdy, niezależnie od orientacji seksualnej, wyznania etc. Homoseksualiści nie mogą domagać się żadnych "praw", bo posiadają wszystkie. Domagają się zmiany prawa dot. zawierania małżeństw.
@plumkajacy_kalafior: Testament musi brać pod uwagę prawo do zachowku, czyli jeśli para homoseksualna nie jest małżeństwem, to majątek przechodzi na rodzinę jednego z nich, a dopiero resztka jest oddawana partnerowi. Co się często kończy tak, że partner jest np. wyrzucany z mieszkania przez dzieci zmarłego.
małżeństwem


@lavinka: przeciez z definicje tego słowa nim być nie może xD
Ale za to każdy homoś może sięożenić z kobietą zatem prawa są równe. Ani hetero ani homo nie może sie ohajtać z osobą tej samej płci. Wynika to z naszej konstytucji a także z definicji słowa małżeństwo...

Co się często kończy tak, że partner jest np. wyrzucany z mieszkania przez dzieci zmarłego.


@lavinka: no to zawsze zostaje umowa
@plumkajacy_kalafior: No właśnie moim zdaniem bardziej należy zmienić prawo do dziedziczenia oraz poszerzyć krąg osób, które mają dostęp do informacji medycznej. Ja np. nie mam ślubu, choć mogłabym i pewne rzeczy są dla mnie niedostępne. Co mnie bardzo nie smuci, gdyby mi zależało, mam wybór - jednak niektórzy ludzie go nie mają i myślę, że w jakiś sposób można by im to umożliwić.
@abdullahibnalibali: a dlaczego niby by powinny mieć takie prawo. Niech sobie sami zrobią. Ups, natura tak chciała, że tego dokonać może tylko para heteroseksualna. Dziecko potrzebuje i ojca i matki a nie 2 matek i ojców, takze z góry uprzedzam demagogie o odbieraniu praw rodzicielskich małżeństwom bezpłodnym ( które nota bene można próbować leczyć)

@plumkajacy_kalafior: o to jak wolność religijna w isis, oczywiście jeśli wyznajesz ich odmianę islamu


@abdullahibnalibali:
Ups, natura tak chciała, że tego dokonać może tylko para heteroseksualna


@plumkajacy_kalafior: Osoby bezpłodne też nie mogą sobie zrobić dzieci?
Tak samo natura chciała, żeby ludzie z rakiem, cukrzycą, mukowiscydozą czy potrzebą przeszczepu długo sobie nie pożyli, zły człowiek jednak zmienił środowisko w którym żyje i dał im szansę. Rozumiem, że też jesteś przeciwko szpitalom, bo natura?

Dziecko potrzebuje i ojca i matki a nie 2 matek i ojców


@plumkajacy_kalafior:
@plumkajacy_kalafior: Osoby bezpłodne też nie mogą sobie zrobić dzieci?


@abdullahibnalibali: przeciez odpowiedziałęm Ci na to pytanie prowizorycznie wcześniej ale widze wygodniej Ci było uznać, ze tego fragmentu nie było.

Meh, i jak tu z tobą polemizowac.

zwierze nie jest w stanie pełni świadomie zdecydować czy tego chce czy nie. Gdyby nagle zwierzęta zaczęły mówić i przejawiać większą inteligencje, to dlaczego nie.


@abdullahibnalibali: i mamo. A ślub z arobotem albo
@abdullahibnalibali: już ci napisałem w sposób wyczerpujacy co o tym myśle. Nie chce nikomu zabraniac bo nie da sie zabronic czegos do czego ktos nie ma prawa ani zdolnosci biologicznych. Nie chce nikomu sztucznie przyznawac takich przywilejó, ani 2 meżczyznom heteroseksualnym ani 2 homoseksualnym. Tu nie chodzi o orientacje.