Wpis z mikrobloga

Polacy powinni przestać kłamać w sprawie paktu Ribbentrop Mołotow bo oni jako pierwsi podpisali pakt z Hitlerem.

Garść propagandy z radia Sputnik - rosyjskojęzycznego i ciekaw jestem czy polska wersja strony odważy się te wypowiedzi zaprezentować w formie artykułu.

Po tym gdy Macierewicz przypomniał o roli paktu Ribbentrop Mołotow w wybuchu wojny Rosjanie ruszają z kontrofensywą propagandową.
I tak Awigdor Eskin rosyjsko izraelski działacz, niegdysiejszy sojusznik ks. Isakowicza Zaleskiego w walce z banderyzmem przekonuje, że polskie próby przepisywania historii nie znajdą zrozumienia w Europie Zachodniej:
-- Bo przecież to Polska jako pierwsza podpisała pakt z Hitlerem. Podpisanie paktu w 1939 było dla ZSRR konieczne aby przygotowąc sie wojny. Takie wypowiedzi polskiego ministra to wstyd. Zachodowi taka retoryka nie pasuje bo nawet w centrum Paryża jest stacja metra "Stalingrad". Zachód wg. Eskina póki co milczy no ale można już od Europejczyków oczekiwac twardej reakcji na wypowiedź swojego partnera z Polski.
Polscy politycy zamiast szukac w historii innych państw "umów z Hitlerem" powinni zwrócić uwagę na historię swojego kraju.--

Eskin to lobbysta Kremla i mocny populista w rosyjskich programach politycznych. Słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi.
Tu macie nie najnowsza fotke Eskina z Duginem.
Tutaj tekst profilu rosyjska V kolumna o Eskinie z którego dowiecie sie, że taka fotka nie jest przypadkowa . Jest tam mowa nawet takie zdanie: Ks. Isakowicz-Zaleski wielokrotnie wyrażał podziw dla inicjatyw Eskina
Niestety linki do tych wpisów już nie działają prawdopodobnie powodem jest odświeżenie strony ks. Isakowicza (albo usuniecie wpisów).

artykuł z RIA po rosyjsku

#rosja #rosyjskiemediaopolsce #ruskapropaganda #ukraina #historia
szurszur - Polacy powinni przestać kłamać w sprawie paktu Ribbentrop Mołotow bo oni j...

źródło: comment_IEwcRDze2dB5fMarfr74A3gkSc6cp0KC.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Swoboda, wcześniej nazywała się Socjal-Narodowa Partia Ukrainy, a nazwę zapożyczyła wprost od... Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników. Partia ta odwołuje się do tradycji OUN-UPA i wysuwa roszczenia terytorialne względem Polski. Teraz o tym jest cicho, ale wcześniej przed Majdanem było o tym słychać.


@oydamoydam: Komunistyczna partia Rosji, tez odwołuje sie do wiadomo jakich tradycji co wcale nie oznacza, że kontynuowałaby marsz na Zachód niosąc komunizm. To już inne realia.
No chyba, że przyznasz, że polscy narodowcy odwolujacy sie do tradycji II RP chca wprowadzic w Polsce f-----m i rasizm jak chcieli w okresie miedzywojennym to wtedy uznam, że jestes przynajmniej konsekwentny.
Co do roszczeń Swobody to ja pamietam, że były to gadki dołów w stylu tych u nas gdy narodowcy jaraja sie polskim Lwowem i robia grafiki z kresami dołaczonymi do Polski.
Zreszta nie wiem na ile i te byłby prawdziwe bo większośc rzekomych żądań Ukraińców jakie pojawiaja sie w sieci od Majdanu ( wczesniej nie sprawdzałem) to sa fejki wymyslane rzez rosyjskie strony stworzone do propagandny . A nawet Kresy.pl i inne polskie narodowe profile to kopiuja
  • Odpowiedz
@szurszur: "

Co do roszczeń Swobody to ja pamietam, że były to gadki dołów w stylu tych u nas gdy narodowcy jaraja sie polskim Lwowem i robia grafiki z kresami dołaczonymi do Polski.


To nie są gadki dołów. Tiahnybok przyznaje otwarcie, że ideologię swojej partii buduje na pracach Dmytro Doncowa, twórcy ukraińskiej koncepcji nazizmu, a przy okazji dziennikarza i wydawcy m.in. zajadle antypolskiego pisma "Wistnyk".
  • Odpowiedz
Chcesz jeszcze raz odbudowywać Warszawę?


@oydamoydam: A czy ja mówię żebyśmy atakowali Rosje albo dawali powody dla ataku dla nas? Demagogiczny argument.

Aha i przypominam, że rosyjscy komunisci, których widzisz jako sojuszników w sprawie Wołynia uznali też, że Polska dokonywała ludobójstwa na Ukraińcach. Jak widąc oni tylko podsycaja konflikt polsko ukraiński a niektórzy dają sie nabierać, że oni coś oświadczyli na przesłankach
  • Odpowiedz
@szurszur:

Nadal czekam aż powiesz kto w Polsce wspiera banderowska Ukraine.


Myślisz, że oni mówią o tym co myślą otwartym tekstem i można to znaleźć i zacytować w internecie? Na to mogą sobie pozwolić na Ukrainie, a i tam nie wszędzie i nie
  • Odpowiedz
@oydamoydam: No ale jak zrozumiałem twierdzisz, że nie powinniśmy (jako Polska)za wszelka cene wspierac banderowskiej Ukrainy i ja o to pytam. Jakie siły u nas ją wspieraja skoro nawet Komorowski krytykował gloryfikacje UPA a PO poparło krytyke wobec uznania Bandery za bohatera Ukrainy. Teraz rządzi PIS a on jest bardziej ostry w tych tematach.
No chyba, że uznamy, że obecna Ukriana jest banderowska. Dlatego tyle razy o to pytam bo
  • Odpowiedz
@oydamoydam: Rzecz idzie w tym, że u nas bezposrednio nikt powazny nie wspiera partii neobanderowskich. Ale polscy narodowcy puszczaja oko w kierunku niemieckich prawicowych sił a w sieci tez dało się zauwazyć podobne wpisy rezwizjonistyczne ze strony jej sympatyków. A jeszcze jest NPD zapraszane do Polski pomimo, że wykrzykuje antyposlkie hasła na zebraniach polonii w Niemczech.
Na marszach Pegidy dało sie niekiedy zobaczyć flagi z pruskim orłem z czasu gdy znaczna częśc obecnej Polski była pod niemieckim zaborem. Według niemieckich służb obecnie symbole te używane są przez środowiska neonazistowskie.
Jezeli więc tak boisz sie banderowców i to okazujesz, to czy tak samo traktujesz prawicowe ruchu w Niemczech i czy potepiasz tych z Polski, którzy z nimi sympatyzuja?
Rozumiem, że potepiasz Kukiz,15. Korwin oraz Ruch Narodowy, którzy popierali marsze Pegidy?

Wiem, że granica została uznana traktatowo, ale mamy nadzieję, że Szczecin prędzej czy później wróci do Niemiec. Żydzi odzyskali swoje ziemie po dwóch tysiącach lat – tłumaczy Michael Andrejewski, deputowany neonazistowskiej NPD w parlamencie Meklemburgii –
  • Odpowiedz
@szurszur:

1. Tak, twierdzę, że jako Polska nie powinniśmy za wszelką cenę wspierać banderowskiej Ukrainy. Po to by nie narażać swojego narodowego bezpieczeństwa w konfrontacji z nieobliczalną Rosją. I nie ginąć za nie swoje do końca interesy.

2. Obecna Ukraina nie jest banderowska, ale jest niebezpieczeństwo, że może stać się nią w przyszłości. Więc należy być ostrożnym wobec tych środowisk OUN-UPA, a wspierać tylko te życzliwe nam. Nawet na Ukrainie w Azowie są ruchy antybanderowskie i propolskie. Jednocześnie istnieją i w Polsce ruchy probanderowskie, choćby w ZUwP. Trzeba pamiętać, że silne są tam niekiedy tradycje rodzinne
  • Odpowiedz
@szurszur:

Moim zdaniem nie ma u nas wspierania radykalnych sił na Ukrainie. Robia to tylko jakies kanapowe odłamy narodowców.


No to dobrze.

Ale zobacz jak zmienił sam Kukiz ostatnio swoje zdanie odnośnie Ukrainy. Z gorącego popierania, do chłodnego krytycyzmu. Podobnie na tym forum Maciejczuk. I nie można tego tylko tłumaczyć agenturą rosyjską. Coś musiało ich skłonić do zmiany poglądów. To warte zastanowienia.
  • Odpowiedz
@karina-sara-wer: Ja wiem, Rosjanie sa na tyle perfidni, że twierdzą tak:
-ZSRR podpisał układ o nieagresji a polską umowe nazywają paktem Hitler - Piłsudski.
Na dodatek na pomniejszych stronach, komentarzach oraz blogach i videoblogach twierdza, że nie było tajnego protokołu w pakcie Ribbentrop Mołotow ewentualnie nie znaczył on to co się powszechnie pryzjeło i nie jest niczym złym. Co ciekawe twierdzą czasami, że to polski "pakt" zawierała tajny protokół
  • Odpowiedz
@szurszur: Taka ciekawostka. Znalazłem taki artykulik, jest to takie tłumaczenie pewnego artykułu futurologicznego z rosyjskiej gazety. To są takie przepowiednie ekspertów od geopolityki. Wiem ta strona, którą linkuję jest prorosyjska. Ale co jest w tym wszystkim ciekawe. Artykuł jest ze stycznia 2013, czyli jeszcze sporo przed Majdanem. A jest tam też mapka Polski w 2035 roku i niestety nie jest to dla nas najkorzystniejsza mapka. Jest niemal taka jak z
oydamoydam - @szurszur: Taka ciekawostka. Znalazłem taki artykulik, jest to takie tłu...

źródło: comment_5sYWwF5mSSki16UqyuZ199sbSmfJjd0z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@oydamoydam: No to teraz już jestem pewny - jestes najzwyczajniej w świecie podatny na rosyjska propagandę. Rosjanie cały czas tworza takie wizje. Polaków strasza innymi krajami a inne kraje Polakami.
Ukrianców w tym czasie zarzucają propagandą w której Polska zajmuje częsc Ukrainy. Masz garśc filmików i jeden artykuł ( a tego jest masa) zwróc uwage na tytuły.
  • Odpowiedz
@szurszur:
Tak, wiem o tym co wyprawiają Rosjanie, spotykam te ich filmiki. I nie wykluczam, że masz rację.

Ale zobacz, że sprawa Polski i Ukrainy na tej mapce nie jest jakoś wyróżniona. W tej geopolitycznej przepowiedni chodzi o całą Europę. Tekst został przetłumaczony na polski i umieszczony na stronach powiedzmy prorosyjskich, ale oryginalnie był w rosyjskiej gazecie przeznaczony dla Rosjan i nie był przecież wycelowany w Polskę. Polska tutaj ma
  • Odpowiedz
Ale zobacz, że sprawa Polski i Ukrainy na tej mapce nie jest jakoś wyróżniona. W tej geopolitycznej przepowiedni chodzi o całą Europę.


@oydamoydam: No i własnie o to chodzi aby przemycac pewne tresci w innych, które sa prawdziwe (wizja referendum w Szkocji).

ale oryginalnie był w rosyjskiej gazecie przeznaczony dla Rosjan i nie był przecież wycelowany w
  • Odpowiedz
@szurszur:

Fakt, tam to ruska propaganda jak h... (aż użyję niecenzuralnych słów)

Ale jednak niepokój pozostał. W końcu jednak z tą Ukrainą było tak, że i przez Niemców i Austriaków była stworzona przeciwko Polsce (Traktat brzeski z 9 lutego 1918: https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_brzeski_(9_lutego_1918) , i przez Rosjan (Stalin i kwestia Lwowa) przeciwko Polsce. Co ciekawe dziś Rosjanie plują sobie w brodę, bo sami stworzyli przez to nacjonalistyczną Ukrainę przeciwną dziś im. I
  • Odpowiedz