Wpis z mikrobloga

Co jecie po około 45 minutowym treningu siłowym wieczorem ok. 18-19? Szukam jakichś inspiracji.

BTW - muszę się pochwalić, że dzięki ucięciu 300kcal od PPM i wprowadzeniu do życia siłowni, przez 1,5 miesiąca zeszło już 4kg.

#mikrokoksy #dieta
  • 16
@Polska5Ever: Tak wiem, ale znalazłem np informację, że dobry jest tuńczyk z pieczywem razowym, serek wiejski z warzywami i pieczywem razowym. Co w takim razie sądzisz o spożywaniu owoców w diecie? Jak to jest z fruktozą?
@batq: ja #!$%@? skąd wy czerpiecie te wszystkie farmazony? xD
Owszem tuńczyk, czy serek wiejski z warzywami jest dobry, ale nie ma znaczenia czy go zjesz przed, po treningu czy przed snem.
Nie patrz na dietę jako na konkretne posiłki, tylko na kalorie i makro z których układasz konkretne posiłki.
Owoce jak najbardziej, jeśli pasują.
@Polska5Ever: OK, a czy w takim razie dla Ciebie ważnym, czy też nie zagadnieniem jest zjedzenie posiłku na godzinę po treningu, aby zapobiec katabolizmowi, czy też uważasz, że to farmazony?
dobry jest tuńczyk z pieczywem razowym, serek wiejski z warzywami i pieczywem razowym.


@batq: Każdy lubi co innego, więc szukanie "dobrych" potraw w internecie to lipa.
odpowiedz


@Polska5Ever: Reasumując najważniejszym jest, ażeby trzymać założony rozkład kalorii i makroskładników na wcześniej założonym poziomie, tak? Nie trzeba się przejmować porami jedzenia itd... itp...?

A co w przypadku, gdy mój PPM to 2600kcal, obciąłem o 300kcal do poziomu 300kcal i waga spada o ok. 0,5kg tygodniowo? Warto obciąć jeszcze np o 50kcal co dwa tygodnie, czy trzymać się tego, co jest?
@batq: Tak, pora posilkow nie ma znaczenia. Licz makro. Jesli waga spada to nic nie zmieniaj. Z czasem zapotrzebowanie sie zmniejszy (bo spadanie waga), wtedy znow utnij kalorii.
@Calhil zależy od jego zapotrzebowania, owszem jak zejdzie nagle na 1000kcal to po pewnym czasie organizm może przyjmować metabolizm, ale raczej nie przy takiej redukcji gdzie ucinasz 500 z cpm