Wpis z mikrobloga

Witam fanów Tesli, inwestorów, biznesmanów i januszy biznesu.
Mam pytanie, czy jeżeli mielibyście teraz akcje Tesla Motors a pilnie potrzebowali kasy, np. na podatek czy coś podobnego to sprzedalibyście teraz papiery czy trzymali i szukali innych źródeł pozyskania gotówki?
#tesla #musk #biznes #pieniadze #gpw #gielda #januszebiznesu #wolnyrynek #kapitalizm #pytanie
zielonek1000 - Witam fanów Tesli, inwestorów, biznesmanów i januszy biznesu.
Mam pyt...

źródło: comment_18nIws8VIsqPfSg4ibRhNG9KM99bdNvf.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@zielonek1000 Moja opinia jest następująca. Jeśli nie miałbym innej możliwości to bym sprzedał. W końcu są rzeczy ważniejsze niż akcje Tesli. Ale jeśli nie byłoby takiej konieczności i miałbym możliwość łatwego uzyskania pieniędzy z innego źródła, to akcje bym zostawił.

Przede wszystkim dlatego, że w spółkach akcyjnych generowanie strat jest czymś normalnym. To, że jest strata w rozliczeniach finansowych wcale nie oznacza złej kondycji firmy. Spółka rokrocznie generująca straty może być w
  • Odpowiedz
@jeloo: @Qfarcowy: @Siepa:
A gdybyś był Elonem Muskiem to sprzedawałbyś swoje akcje Tesli w tym celu, czy byś trzymał i szukał kasy gdzie indziej?
@jeloo:
Wszystko się zgadza, szkopuł w tym, że w zasadzie jedyną korzyścią materialną z inwestycyjnego punktu widzenia z trzymania udziałów spółki (nie tylko giełdowej) jest korzystanie z jej zysków w postaci dywidendy, którą wypłaca z zysków, a nie strat (nawet stricte księgowych) a której
  • Odpowiedz
@zielonek1000: nie wiem - nie siedze w tym biznesie, nie znam sytuacji tesli, nie wiam jak jej prognozy i fundamenty wygladaja. Poza tym nigdy nie wiesz, czy nie wyjdzie jakies dziwne info jak w przypadku VW... np że akumulatory w tesli się samozapalają i bedzie musiala je wymienic we wszystkich autach...
  • Odpowiedz
@zielonek1000: poza tym widać, że chyba szał na Teslę już minął. Spółki hi-tech takie jak Nvidia, Intel, AMD drożeją w ostatnich miesiącach, a Tesla jakoś wbrew temu trendowi...
  • Odpowiedz