Wpis z mikrobloga

Ech...
Tydzień temu znajomi brali ślub.
Pojechali motorem do Chorwacji na podróż poślubna.
Już w samej Chorwacji, s-------n bez prawa jazdy p-------l w nich.
Chłopak nie żyje, dziewczyna połamane biodra i ręce, przeżyła tylko dlatego że zatrzymała się na barierce. Gdyby nie to, spadła by w przepaść.
Chłopak zmarł w drodze do szpitala, jeszcze po wypadku chwilę rozmawiali.
Tydzień byli małżeństwem.
  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oskarek89: od zawsze chciałem moto ale mam olej w głowie. Tylko debile jeżdżą na moto mając rodziny i dzieci. Zawsze to się zle kończy

@Shmit: ale taguj #shitwykopsays, równie dobrze możesz napisać, że tylko debile jeżdżą rowerem, czy przechodzą przez przejście dla pieszych mając rodziny i dzieci.


@Swiatek7: jadąc na rowerze czy przechodząc przez przejście masz zdecydowanie większe możliwości manewru. Na motocyklu masz
  • Odpowiedz
jadąc na rowerze czy przechodząc przez przejście masz zdecydowanie większe możliwości manewru.


@enron: Bo? Bo ty tak mówisz, tak? Potrafisz to uzasadnić? Jak to zmierzyłeś, że powolny pieszy versus samochód ma większe możliwości manewru? Wygadujesz jakieś swoje opinie i starasz się sprzedać je jako fakty.

Na motocyklu masz prędkości, przy których nawet widząc co się święci nie jesteś w stanie uniknąć
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Oskarek sorry, że pytam... czy oni nie byli ze śląska? Nie dalej jak wczoraj na imprezie rodzinnej słyszałem taką historię od szwagra (gość zginął na motorze w chorwacji na wakacjach - mąż jego koleżanki z pracy, choć szczegółów nie znam).
  • Odpowiedz
od zawsze chciałem moto ale mnie nie stać, dlatego jeździłem samochodem firmowym, ale zwolnili mnie z pracy i teraz mam ból d--y o motocyklistów.


@Shmit: poprawione :)
  • Odpowiedz
jadąc na rowerze czy przechodząc przez przejście masz zdecydowanie większe możliwości manewru.

@enron: Bo? Bo ty tak mówisz, tak? Potrafisz to uzasadnić? Jak to zmierzyłeś, że powolny pieszy versus samochód ma większe możliwości manewru? Wygadujesz jakieś swoje opinie i starasz się sprzedać je jako fakty.


Pieszy więcej słyszy, ma lepsze pole widzenia dzięki temu że nie ma kasku, głowę może zająć wyłącznie ogarnianiem przestrzeni dookoła zamiast skupiania się na tym co jest bezpośrednio przed nim gdy jedzie motocyklem choćby te 70km/h. W odróżnieniu od motocyklisty może w sekundę zmienić wektor ruchu i uskoczyć przed niebezpieczeństwem. Rowerzysta odpowiednio gorzej, bo porusza się szybciej od pieszego - ale dla ostrożnego rowerzysty nie jest problemem zwolnić do niemalże zera jeśli widzi że kierowca może olać jego pierwszeństwo.

Na motocyklu masz prędkości, przy których nawet widząc co się święci nie jesteś w stanie
  • Odpowiedz
@Oskarek89:
Ech...
Tydzień temu znajomi brali ślub.
Pojechali motorem do Chorwacji na podróż poślubna.
Już w samej Chorwacji, s-------n bez prawa jazdy p-------l w nich.
Chłopak nie żyje, dziewczyna połamane biodra i ręce, przeżyła tylko dlatego że zatrzymała się na barierce. Gdyby nie to, spadła by
  • Odpowiedz
@RegalWK: zawsze zastanawiało mnie że w ogromnej większości wszystkich wypadków z udziałem motocykli są to ścigacze. nie przypominam sobie jakiegoś z udziałem choppera/cruisera. może coś w tym jest
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier:

[pieszy] może w sekundę zmienić wektor ruchu i uskoczyć przed niebezpieczeństwem

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz :D Motocyklem nigdy nie jechałeś, prawda? Bo cały twój wywód nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Fajnie, że sobie filozofujesz, ale to tylko twoje fantazje. Jak samochód wymusza pierwszeństwo pieszemu, to pieszy ma niewielkie szanse uskoczyć i zmienić wektor ruchu, bo większość z nas nie ma czasów rekacji supermana. Gdyby było tak ja piszesz, to mirki nie miałyby co oglądać na liveleak.

Pieszy więcej słyszy, ma lepsze pole widzenia dzięki temu że nie
  • Odpowiedz
@Swiatek7 Nie zrozum mnie źle, ale niestety trzeba przeżyć na własnej skórze śmierć bliskiej osoby na motocyklu żeby to zrozumieć. Miesiąc temu bym się jeszcze z tobą zgodził ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz