Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
Mam 25lat nosze sie z zamiarem pójścia na studia od 4 lat. Myślę nad WWSI w #warszawa, konkretnie chciałbym nauczyć się #programowanie. Problem polega na tym, ze pracuje odkąd skończyłem technikum (tech. Informatyk) jako kurier i wiem, ze mam już tego dość ale kasa jest ok. Mam tez możliwość emigracji za nasza wschodnią granicę aby pracować i zacząć tam żyć tylko wiadomo, będę pracował jako taki nikt jak teraz i robił to czego w życiu robić nie chcę a przede wszystkim przebywał wśród ludzi do których czuje, ze nie pasuje. Pytanie brzmi: czy warto konczyc studia o ktorych wspomniałem i analogicznie przywiązywać sie do tego na kolejne 5lat czy skorzystać z możliwości emigracji jaką mam ?
Taguje jeszcze raz #warszawa #programowanie #studia #emigracja #informatyka #zycie #pytanie
  • 9
Według mnie prosta sprawa - chcesz byc kurierem do konca zycia to nim badz. Jak lubisz programowanie, widzisz sie w tym kierunku to idz na tego programiste, w najgorszym wypadku kurierem mozesz jeszcze byc, ((oo))
@tiktakus: Ja jestem programistycznym samoukiem, studiowałem w kierunku niespecjalnie związanym (fizyka), ale po studiach załapałem się na stanowisko programisty i od 4 lat robię w tym kierunku. Fakt, że hobbystycznie programowałem gdzieś od gimnazjum, więc trochę amatorskiego doświadczenia natłukłem wcześniej i może Twoja sytuacja będzie nieco inna, ale nie zmienia to faktu, że świadectwo ukończenia studiów informatycznych na pewno nie jest konieczne ;)