Wpis z mikrobloga

@Slonx: Trzeba założyć jakiś tag np. #wykopbrydz
Można by też nauczyć osoby, które nie umieją grać (mało osób umie), a chciałby się nauczyć.
Parę miesięcy temu próbowałem grać na kurniku, ale tam towarzystwo było dość hermetyczne, nie chciało grać z osobami o mniejszym doświadczeniu.
@TX1683

Parę miesięcy temu próbowałem grać na kurniku, ale tam towarzystwo było dość hermetyczne, nie chciało grać z osobami o mniejszym doświadczeniu.


Kiedy ja tam grałem, to była tam jedna wielka patologia.
@Wyrewolwerowany_Rewolwer Zasady to pestka. Jakiś prosty system licytacyjny też.

I już można grać. Dla przyjemności, nie dla sportu :-)

Polecam przy okazji książkę Janusza Mikkego i Andrzeja Macieszczaka o nazwie "Brydż". Dużo daje. "Bez impasu" to pozycja dla zaawansowanych.
@Slonx: Zarejestrowałem się na tym BBO. Interfejs wydaje się fajny, powinno się to nadać do gry.

@Wyrewolwerowany_Rewolwer: @homoturpis: Najlepiej uczyć się przy stole do kart, w tym przypadku wirtualnym. Na początek nauczyć się jak wykonać licytację i partię. To nie takie trudne. Poczytajcie może coś w internecie? Nie zaczynalibyśmy od kompletnego zera. Polecam też słowniczek brydżowy, jest do wygooglania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)