Wpis z mikrobloga

@londynskibusinessman:
Kupiłem. Nie polecam jeśli nie masz gotówki na zapłacenie całości. (Masz na to tylko 2 tygodnie po wyroku z możliwością przedłużenia o kolejne 2.). Dodatkowo w moim przypadku dom był zaniedbany i bank nie chciał wziąć go pod zabezpieczenie pomimo,że miałem 2/3 swojego wkladu wlasnego. Wystrzegaj się lokatorów. U mnie były to 4 osoby (2 nieletnich) i tylko szczesciem wygoniłem ich już po 6 miesiącach odkąd zostałem właścicielem bo akurat
@londynskibusinessman:
chcialem w Alior, Pko BP, ING i odmówili mi pomimo 2/3 wpłaty własnej. Dostalem dopiero w mbanku i to pod zastaw innej nieruchomości. O wszystkie kredyty starałem się jednocześnie także przemyśl ile to załatwiania. oprocentowanie na tą chwile 3,28% (wibor +1,5% marży).
@Sliwa ciekaw jestem teraz czy banki często odmawiają kredytu z podobnego powodu jak u Ciebie. Mieszkanie które ma być sprzedane na aukcji ma nieuregulowane grunty pod sobą. Podobno banki nie chcą dawać kredytu w takich przypadkach. Może wiesz coś na ten temat?
@londynskibusinessman:

Banki odmawiają zazwyczaj z uwagi na zaniedbanie poprzedniego własciciela który nie dba o nieruchomosc wiedzac, że i tak mu ja zabiorą.

@Piotrek00:
Zazwyczaj księgi są już powyprowadzane. To nie lata `90 ale widziałem przypadek kiedy szopa wychodziła poza obręb działki ok. 0,5m do sasiada(uzgodnili pomiedzy soba ustnie lata wczesniej, że granice poprowadza prostopadle do ulicy a nie po skosie) i bank takiej nieruchomości również nie sfinansuje bo czesc nieruchomosci
@Sliwa: No właśnie jak są grunty nieuregulowane, to nie możesz założyć Księgi Wieczystej. Jest kilka osiedli w Warszawie, które borykają się z takim problemem. Możesz normalnie sprzedać mieszkanie, ale tylko za gotówkę, bo kredytu nikt na to nie da.