Wpis z mikrobloga

@dorotka-wu: wyłącz wszystko, sprawdź czy tarcza się kręci, ale, jak pisali wyżej, nie wyłączając bezpieczników. Jeśli będzie dalej pobierało, to zamów wizytę technika z zakładu energetycznego. Jeśli możesz, to niech przyjedzie wtedy, gdy jesteś w domu i zwróć uwagę na sąsiadów zagadujących go wtedy ;)
Albo ktoś Ci kradnie prąd, albo któreś urządzenie masz poważnie uszkodzone, więc powinno wyjść skąd taki pobór. Jeśli znajdą przyczynę to masz pełne prawo do żądania
wiesz ile to żre prądu? dużo


@bcde: bezedura. Gotuje na płycie ceramicznej 2 razy w tygodniu. Ile gotuje? 2 godziny za jednym podejściem? 2x2h= 4hx3kWh=12 kWh tygodniowo x 4 tygodnie = 48kWh miesięcznie maksymalnie (realnie pewnie połowę mniej)
@dorotka-wu serio dużo płacisz pracując na pc co potrafi robox 3 doby non stop dwa pc włączone ogólnie woda na prąd w wawie,nke przekraczamy 250
Dodam, że zmiana na rachunki miała nowa pralka lodówka i odkurzacz, spadek o 30%
@dorotka-wu: kup zwykły miernik energii elektrycznej za niecałe 50 zł i podłączaj do niego po kolei wszystkie urządzenia w mieszkaniu, sprawdzając, które zużywa najwięcej. któreś z urządzeń może być uszkodzone i pobierać zbyt dużo prądu. na większości urządzeń jest tabliczka znamionowa z mocą nominalną, warto porównać te wartości ze zmierzonymi.
@dorotka-wu: Ja #!$%@?ę, pisz skargę na roboli - potem ludzie się obsrają jak zobaczą kilka stów na liczniku, a to jakiś mietek pomyli dwójkę z ósemką i orżnie ludzi, którzy dla spokoju ducha "bo nas odłonczo!" zapłacą nawet tysiące...
@ButtHurtAlert: Niektóre liczniki mają specjalną ikonę na wyświetlaczu, jest to zazwyczaj jakaś strzałka czy ->+P, która zapala się, gdy przez licznik płynie prąd.
@tellet: powiem Ci, że dziw mnie bierze bo podobno licznik sam wysyła wartości więc jak #!$%@? róznica 300 kWh :/
@plumkajacy_kalafior: jakieś wycieki coś?
@wezsepigulke: @Dalamar: nie miałam jak sprawdzić kwitów ponieważ fakturę dostaję papierową (już złożyłam dyspozycję o e-fakturę) a na 24energa nie podają wartości liczników. Dopiero po telefonie do nich mogłam się dowiedzieć, a stan mogłam sprawdzić po powrocie z pracy :)