Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu chwaliłem się, że wygraliśmy międzynarodowy konkurs organizowany przez Europejską Agencję Kosmiczną. Zgarnęliśmy wtedy główną nagrodę, którą był lot w stanie nieważkości. W przeciwieństwie do RMF FM (#pdk), firma Airbus Space and Defence dotrzymała słowa i kilka dni temu mieliśmy przyjemność wziąć udział w locie parabolicznym ( ͡ ͜ʖ ͡)

Podczas lotu doświadczyliśmy grawitacji na Marsie (ok 38% grawitacji ziemskiej), na Księżycu (0.16g) i jej całkowity brak (wszystko z dokładnością do ± 0,05 g).

Doświadczenie stanu nieważkości jest niesamowite - jedyne w swoim rodzaju. Ciężko opisać jakie to uczucie. Błędnik przestaje działać, nie wiadomo gdzie jest góra, gdzie dół samolotu - można się pogubić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Porównanie tego do pływania jest tylko w bardzo małym stopniu poprawne. Nie ma oporów ruchu jak w wodzie. W stanie nieważkości człowiek czuje się niesamowicie, to zupełnie nowe doświadczenie przeczące temu co czuło się przez całe swoje życie (ʘʘ)

Dla zainteresowanych: nikt z naszej piątki nie wymiotował, chociaż ja byłem blisko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pisałem to już wcześniej, ale napiszę jeszcze raz - ryzykujcie, podejmujcie wyzwania, róbcie rzeczy pozornie niemożliwe, bo nigdy nie wiadomo co się stanie i jaki będzie efekt waszych działań ;) Sami nie wierzyliśmy, że nam się uda, ale skończyliśmy na locie w stanie nieważkości ( ͡ ͜ʖ ͡) Podążajcie za marzeniami!

Robić AMA?

#esa #polandcanintospace #kosmosboners #kosmos bo od tego się zaczęło i może #technologia bo chętnie opowiem jak wygląda taki lot
Pobierz
źródło: comment_sdLZihwy0ma19N9M6DeBJarEBreOHv5Q.jpg
  • 92