Wpis z mikrobloga

@Cybe: Zazwyczaj to jakieś proste zadania aby odrzucić debili i zwyczajnych oszukujących w CV, np. u mojego brata w firmie kandydat na programistę PHP (tak, wiem jak to brzmi :D) musiał wykonać strasznie trudny task stworzenia prostego formularza logowania. Tak, większość poległa.
@Cybe: W polskich firmach na juniora będziesz miał totalne podstawy (często nawet kolejność jest wg jakiegoś podręcznika). Do microsoftu, amazonu, google i podobnych olimpiada matematyczna bądź algorytmika i struktury danych w zależności od przypadku.
@Cybe: zależy jakie technologie i jaka kasa: bo jak junior to podstawy wręcz z manuala przepytujemy, jak chcemy kogoś bardziej zaawansowanego to już kodzik i doświadczenie mówią wszystko.
@Tril: no to nieźle :)

@kyuuki: @kuhar: @msq: @MacDada: tak, chodzi mi o juniora, lubię ślęczeć nad kodem i dłubać w nim, chciałbym zacząć od juniora w javie albo C#, mam swoje programy, np. program do wystawiania faktur z bazą w sqlite, który naprawdę działa fajnie i masę innych programików pierdołowatych. Jestem bardziej ciekaw co to mogą być za zadania :) Bo chciałbym już pomyśleć o trochę
@Cybe: Zależy, na jednej pytali mnie głównie o C++ i programowanie obiektowe, pytania od prostych do wyjętych z arkan standardu. Do tego proste w miarę zadanie. Na innej dwugodzinna jazda po algorytmice i na koniec pytania w stylu tej pierwszej.
@Cybe: W mojej poprzedniej firmie szef biura w danym mieście chciał być modny (jak Google) i pytał ludzi m.in. o to ile piłeczek ping pongowych zmieści się u niego w kubku.
@Tril: Nawet nie przykłady, ale czasem trzeba se przypomnieć argumenty jakiejś funkcji, czy coś... No i tacy ludzie idą na programistów :D

@echelon_: Jak by je pozgniatał to więcej, a jak by przetopił to jeszcze więcej ;P
@Cybe: Przygotuj się więc na tak odsiewające pytania, jak "co to jest konstruktor?". Serio. Pozwolę sobie zacytować znajomych z pracy, którzy odpowiadali na pytanie o tricky questions c++ (język mieszany):

"Na ostatnie 10 rozmow (ludzi z roznym doswiadczeniem) tylko jedna potrafila mniej wiecej wyjasnic co to preprocesor i za co odpowiada."

"As far as I know we are looking for good craftsmen and not fancy-puzzle-solvers with an ego the size of