Wpis z mikrobloga

  • 254
Właśnie dzwoni do mnie dziadek ( rocznik 1948) i żali się, że jego karta graficzna jest mało wydajna. Podziwiam go, a zarazem jest przykładem na to, że w podeszłym wieku można sprawnie funkcjonować w świecie technologii. Za dzieciaka grał ze mną na PSX, potem byłem już trochę starszy, zostawiłem mu swoje ps2 i kompa. W fife potrafił mnie objechać bez problemu, od dawna ma internetowe konto bankowe, allegro etc. Kiedy zaczęła się era smartfonów wszedł w nią bez problemu i nie korzysta z telefonu tylko do dzwonienia.

Podziwiam i żyj sto lat dziadku. Chciałbym kiedyś odnaleźć się tak w czasach moich wnuków. #truestory #coolstory #polskiedomy #komputery #technologia
  • 19
  • Odpowiedz
@KuwbuJ: @soft1house: Moja babcia lvl 84 potrafi odblokować tableta i grać na nim w parę gierek + oglądać mapy (google). Internet to już za wysokie progi dla niej, co nie zmienia faktu, że ciągle narzeka, że ma za słaby telefon, a ona też by chciała na ten internet wchodzić i oglądać jak wszyscy
  • Odpowiedz
@elemenTH: Po prostu nie miałem potrzeby mieć smartfona. Obecnie oprócz dzwonienia telefon używam do odbierania maili i grania w pokemony emerald na emulatorze GBA. Jedynie czasami przydaje mi się OneNote
  • Odpowiedz
@elemenTH: Bardzo chciałbym znów wrócić do tych lat. Ty się ze mną droczysz, czy na prawdę nie możesz w to uwierzyć, że 25 letni chłop przez tak długi czas potrafił żyć bez smartfona? :D
  • Odpowiedz
@KuwbuJ "mlody" ten twoj dziadek. Nie robmy ze wszystkich ludzi w podeszlym wieku jakis uposledzonych osob, ktore nigdy niczego nie sa sie w stanie nauczyc. Jak popatrze po swoich znajomych i ich babciach, ciotkach czy wujkach (a nawet swojej) to normalnie ogarniaja telefony, tablety, komputery. Dostosowuja sie do dzisiejszego swiata i tyle
  • Odpowiedz
@KuwbuJ: 68 lat nie rob z niego jakiegos wielkiego starca. Tesciowa 65l tez ogarnia to wszystko. Nawet sobie ksiazki do kindla wgrywa


@soft1house: moja babcia (lat 88) ostro robi zakupy w różnych sklepach zielarskich on-line i pisze w Wordzie różne pisma do urzędów dla wszystkich znajomych :) Jej siostra, lat 92, teraz głównie rozsyła maile o NWO, szczepionkach i chemtrailsach - swego czasu ściągała hurtowo muzykę z Kazaa #gimbynieznajo i
  • Odpowiedz