Wpis z mikrobloga

Witam.
Wczorajsza gównoburza przerosła moje najśmielsze oczekiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(http://www.wykop.pl/wpis/19260719/witam-zobaczymy-kto-z-wykopkow-nie-umie-jezdzic-je/)

Widząc ilu mamy specjalistów chciałem się jeszcze zapytać co robisz, gdy wjeżdżasz na rondo?
#ankieta #ruchdrogowy #prawojazdy
chigcht - Witam. 
Wczorajsza gównoburza przerosła moje najśmielsze oczekiwania ( ͡° ...

źródło: comment_UBMVtUFsdWd5Q0RlVPWtzrAYnuSu42fO.jpg

Pobierz

Co robisz, gdy WJEŻDŻASZ na rondo?

  • Nigdy nie daję kierunkowskazu 57.2% (1543)
  • Daję lewy kierunkowskaz, gdy jadę w lewy zjazd, żaden, gdy jadę prosto oraz prawy, gdy jadę w prawy zjazd 29.0% (782)
  • Zawszę daję lewy kierunkowskaz (sygnalizuję, że wjeżdżam na skrzyżowanie) 1.5% (41)
  • Zawszę daję prawy kierunkowskaz (sygnalizuję, że wjeżdżam na skrzyżowanie) 5.5% (147)
  • Omijam rondo szerokim łukiem 6.8% (183)

Oddanych głosów: 2696

  • 101
  • Odpowiedz
@chigcht: wiem, ze i tak kazdy czeka, sam czekam, az ktoś zacznie zjezdzac, ale jeśli odbijam pierwszym zjazdem to zawsze przed rondem daje kierunek, po co? Czasem komuś się spieszy i moze legalnie "sie #!$%@?", dla mnie to uprzejmosc jak mrugniecie długimi, gdy ktoś ma wylaczone swiatla czy awaryjnymi, gdy mnie ktoś wpusci przed siebie jak wlaczam się do ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chigcht: Po pierwsze to bardzo rzadki przypadek aby znakowi rondo nie towarzyszył ustąp pierwszeństwa.

A kwestia kierunkowskazu jest geograficzna. Granicą jest zasadniczo linia Wisły.
Wschód - używamy lewego kierunkowskazu, L-ki też tak ucza.
Zachód - nie używamy lewego. L-ki też tak ucza.
  • Odpowiedz
@chigcht: Zacytuję jak uczono mnie na kursie:

Na rondzie powinieneś teoretycznie jechać tak jak na skrzyżowaniu i włączać kierunkowskaz zgodnie z kierunkiem jazdy, ale w praktyce nikt tego nie stosuje i po prostu wjeżdżasz na rondo i klikasz prawy przy wyjeżdżaniu z niego.

I praktyki się trzymam.
  • Odpowiedz
@Szalom: No sygnalizując kierunkowskazem na lewo przed rondem dajesz innych fałszywą informacje o zamiarze skrętu w lewo skoro po rodzie jedzie się albo prosto albo w prawo (nie licząc zmiany pasa)
  • Odpowiedz
@chigcht: Znam ronda o średnicy wyspy zaledwie 2 metry, znam wielopasmowe ronda turbinowe, znam "skrzyżowania z wyspą centralną" oznakowane jako rondo i inne. A tutaj mamy generalizowanie.
  • Odpowiedz
Tylko powodowanie u kogoś kto jedzie za tobą, żeby zastanawiał się czy ty w ogóle wiesz co robisz,


@SuchyBatman: gdybym jechał za takim lub próbował wjechać na rondo to bez problemu rozszyfrowałbym jego zamiary.

A skąd ja mam (...) wiedzieć skąd wjechałeś na to rondo


@elmacio: odnośnie jeszcze tego pierwszego. Nie musi Cię obchodzić skąd przyjechałem. Dzięki temu jak jadę widzisz dokąd.
  • Odpowiedz
  • 2
Widząc na rondzie kierowcę z lewym kierunkowskazem uważam go za debila co nie umie po rondzie jeździć. Elo benc. Dilujcie z tym.
  • Odpowiedz
@neo_1995: Nie do końca masz rację z tym lewym, że tylko gdy zmieniamy pas. W przepisach chyba panuje samowolka, bo jeden z moich instruktorów(właściciel OSK :D) mówił, że dopóki jedziesz rondem powinieneś mieś włączony w lewo. Inni nie do końca się z nim zgadali, ale musieli nas poinformować o tym. Nawet kiedyś słyszałem dyskusję w radiu na ten temat.
Aaa, prawko robiłem pół roku temu. I z tym lewym kierunkiem to
  • Odpowiedz
@chigcht: A ja pytam ludzi, którzy dali tą opcję na serio
"Daję lewy kierunkowskaz, gdy jadę w lewy zjazd, żaden, gdy jadę prosto oraz prawy, gdy jadę w prawy zjazd"


  • Odpowiedz