Wpis z mikrobloga

Witam.
Wczorajsza gównoburza przerosła moje najśmielsze oczekiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(http://www.wykop.pl/wpis/19260719/witam-zobaczymy-kto-z-wykopkow-nie-umie-jezdzic-je/)

Widząc ilu mamy specjalistów chciałem się jeszcze zapytać co robisz, gdy wjeżdżasz na rondo?
#ankieta #ruchdrogowy #prawojazdy
chigcht - Witam. 
Wczorajsza gównoburza przerosła moje najśmielsze oczekiwania ( ͡° ...

źródło: comment_UBMVtUFsdWd5Q0RlVPWtzrAYnuSu42fO.jpg

Pobierz

Co robisz, gdy WJEŻDŻASZ na rondo?

  • Nigdy nie daję kierunkowskazu 57.2% (1543)
  • Daję lewy kierunkowskaz, gdy jadę w lewy zjazd, żaden, gdy jadę prosto oraz prawy, gdy jadę w prawy zjazd 29.0% (782)
  • Zawszę daję lewy kierunkowskaz (sygnalizuję, że wjeżdżam na skrzyżowanie) 1.5% (41)
  • Zawszę daję prawy kierunkowskaz (sygnalizuję, że wjeżdżam na skrzyżowanie) 5.5% (147)
  • Omijam rondo szerokim łukiem 6.8% (183)

Oddanych głosów: 2696

  • 101
  • Odpowiedz
@neo_1995: Przed wjazdem na rondo. Nie na rondzie do #!$%@?.
Rondo nadal jest skrzyżowaniem, a przed skrzyżowaniem warto zasygnalizować gdzie ma się zamiar jechać.
Ogólnie przez to że rondo tak właściwie nie ma możliwości jazdy w lewo mocno gmatwa tę sprawę. Dlatego lepiej uznawać że przed wjazdem na rondo obie sytuacje są prawidłowe :)
  • Odpowiedz
@bykubyk: Nie. Ani przed, ani w trakcie jazdy po rondzie nie da się skręcić w lewo. Stąd brak lewego kierunkowskazu. Kropka. Zupełnie nie rozumiem skąd w ogóle pomysł na lewy kierunkowskaz. Sam tylko prawy załatwia całą sprawę w 100% i niczego więcej nie trzeba. Argumentacje lewego natomiast opierają się na założeniu że rondo jest tak małe i tak mało ruchliwe że każdy pamięta którym wjazdem wjechał koleś z lewym kierunkiem, co
  • Odpowiedz
Przed wjazdem na rondo. Nie na rondzie do #!$%@?.


@bykubyk: No to jeszcze lepiej. Jak widzę typa, który wrzuca lewy kierunek przed wjazdem na rondo to zastanawiam się czy na niego nie trąbić, bo przypadkiem nie zauważył, że ma zamiar #!$%@?ć pod prąd za chwilę...

gdy na rondzie chcesz jechać w lewo).


Jak #!$%@? na rondzie w lewo? (,)
  • Odpowiedz
@szasznik: W przypadku zjazdy pierwszym zjazdem jest to kwestia kilku sekund, więc z miejsca daje informację dla całej reszty że na samym skrzyżowaniu będziesz nieznaczącą chwilę. To jedyna sytuacja w której PRAWY kierunkowskaz PRZED rondem ma sens. Szczególnie gdy do prawoskrętu jest wyznaczony konkretny pas. (wyszczególniam dla niekumatych)
  • Odpowiedz
@neo_1995: Ale ty nadal nie rozumiesz co napisałem. Rondo jest skrzyżowaniem? Jest.
A przed skrzyżowaniem powinieneś zasygnalizować w którą stronę jedziesz. ( samo to że rondo nie daje możliwości skrętu w lewo jeszcze Cię nie obchodzi ), bo sygnalizowanie dzieje się przed tym skrzyżowaniem.
@SuchyBatman: W mieście to tak średnio bym powiedział.
@szasznik: Czy to ma sens, no cóż tu możemy dysputować, ale od razu się z wami zgodzę
  • Odpowiedz
CO ROBISZ, GDY WJEŻDŻASZ NA RONDO?

@chigcht: Zależy na jakie rondo i co chcę na nim wykonać. Robię to co opisał @SamGamgee, ale warto zwrócić uwagę na to co napisał @NetNar:

Gównoburza jest bo w polskim prawie o ruchu drogowym nie jest wyjaśnione jak i co robić na rondzie

j.w. Nie jest to jednoznaczne.
  • Odpowiedz
@bykubyk: Generalnie włącznie lewego kierunkowskazu przed rondem jest raczej nieszkodliwe(chyba że rondo wielopasmowe), ale zupełnie nie daje żadnej przydatnej informacji innym uczestnikom ruchu.
  • Odpowiedz
@bykubyk: Rondo jest skrzyżowaniem które jest #!$%@? ZAWINIĘTYM KAWAŁKIEM DROGI. Możesz zjechać w PRAWO albo jeździć w kółko bez końca. Czego nie rozumiesz? Jest skrzyżowaniem, ale jest też powód dla którego działa na innych prawach niż "standardowe" skrzyżowania. Nie da się na nim skręcić w lewo i przez to lewy kierunkowskaz nie dzje żadnej użytecznej informacji, a przy okazji może wprowadzać błąd na rondach wielopasmowych. Wystarczającą informacją o zamiarach jazdy jest
  • Odpowiedz
@bykubyk: Kocham to. "Brakło mi argumentów więc zastosuję osobistą wycieczkę i wytknę że nie ma sensu przekonywać". Idę spać, dobrej nocy wszystkim ogarniętym.
  • Odpowiedz
skręcając na tym słynnym trzecim zjeździe (albo drugim jak nie ma na wprost xD) wjeżdżając na rondo włączam lewy i jade z nim aż jestem przed moim zjazdem przerzucając na prawy od razu xD więc nie #!$%@? że wprowadzam w błąd dlaczego? dla waszego bólu dupy #!$%@? xD
tak mnie uczono w elce inb4 gdzie ty sie uczyleś tak zrobiłem na egzaminie i #!$%@? zdałem
pord hier
nie serio nie rozumiem o
  • Odpowiedz