Wpis z mikrobloga

Witam.
Wczorajsza gównoburza przerosła moje najśmielsze oczekiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(http://www.wykop.pl/wpis/19260719/witam-zobaczymy-kto-z-wykopkow-nie-umie-jezdzic-je/)

Widząc ilu mamy specjalistów chciałem się jeszcze zapytać co robisz, gdy wjeżdżasz na rondo?
#ankieta #ruchdrogowy #prawojazdy
Pobierz chigcht - Witam. 
Wczorajsza gównoburza przerosła moje najśmielsze oczekiwania ( ͡° ...
źródło: comment_UBMVtUFsdWd5Q0RlVPWtzrAYnuSu42fO.jpg

Co robisz, gdy WJEŻDŻASZ na rondo?

  • Nigdy nie daję kierunkowskazu 57.2% (1543)
  • Daję lewy kierunkowskaz, gdy jadę w lewy zjazd, żaden, gdy jadę prosto oraz prawy, gdy jadę w prawy zjazd 29.0% (782)
  • Zawszę daję lewy kierunkowskaz (sygnalizuję, że wjeżdżam na skrzyżowanie) 1.5% (41)
  • Zawszę daję prawy kierunkowskaz (sygnalizuję, że wjeżdżam na skrzyżowanie) 5.5% (147)
  • Omijam rondo szerokim łukiem 6.8% (183)

Oddanych głosów: 2696

  • 101
@chigcht: niedawno przede mną jechał jakiś geniusz Karpat i okolic, który włączył na rondzie kierunkowskaz trzy razy:
1 - prawy, kiedy wjeżdżał na rondo (nie wiem po co...)
2 - lewy, kiedy już wjechał na rondo (wtf? sygnalizował, że nie będzie zjeżdżał w pierwszy zjazd? :D)
3 - prawy, kiedy już zjeżdżał (jedyne prawidłowe użycie).
może nawet mam go gdzieś zapisanego na G1WH, jak znajdę to wrzucę. :)
@chigcht: z tego co wiem, teraz jest przepis że wjeżdżasz na rondo z lewym kierunkiem (chyba że zjeżdżasz w pierwszy wjazd, wtedy w prawo), przed wyjazdem przerzucasz na prawo czyli tak jak było wcześniej - ale zamiast z 0 na prawy, przestawiasz dźwigienkę z lewy na prawy ;)
@Gaboleusz: @Al_Bundy: niedawno skończyłam kurs, nie trzeba włączać kierunkowskazu gdy się przejeżdża przez rondo. To jest skrzyżowanie tylko ze o ruchu kołowym. Na normalnym skrzyżowaniu jak przez nie przejeżdżasz to tez dajesz kierunek ? Kierunek prawy tylko jak pierwszy zjazd, lewy jak trzeci zjazd lub zawracanie.
@chigcht: ja we Francji mieszkam :P i tutaj kazdy kto wjezdza na rondo daje kierunek w prawo a jak nieraz jezdze sobie do Hiszpanii to tam daja kierunek w lewo..... :D ale Oni w ogole tak kieruja.... ze ja #!$%@? :D
@chigcht: Ciekawostka. We Francji ronda są dosyć duże i wrzucanie lewego to norma. Pozwala to czekającemu do wjazdu sprawdzić czy może wjechać na rondo.
@chigcht: Przejeździłem trochę kraju i zauważyłem zalezność w Polsce B typu Lublin i cały blok wschodni ludzie wrzucają lewy migacz wjeżdżając na rondzie. Powinno się sygnalizować tylko zjazd.
A tak BTW obrazek przedstawia chyba 3 ronda w Polsce na starych zasadach gdzie pierwszeństwo ma wjeżdżający (brak znaku ustąp przed wjazdem na rondo)
@SuchyBatman i czy ten ktoś zatrzyma się nagle na widok lewego kierunku, widząc, że trzyma prędkość? Nie wiem, po co miałby się ktoś wkurzać, chyba, że pędzi nie wiadomo ile po tym rondzie. Rzadko widzę lewy kierunek, mało wygodne, a po drugie nie każdy o tym uczy. Już lepiej czepiać się o brak prawego przy zjezdzaniu - to wystepuje nader często
@Gaboleusz: ehhh, przepisy się tan kiedyś zmieniły i teraz jest inaczej, ogólnie za dużo motali z tymi rondami na przestrzeni lat i powstała dezinformacja . Gdy chce zjechać 3 zjazdem wjeżdzając na rondo zajmuję wewnętrzny pad i przeć wjazdem jyz włączam lewy kierunek, przed zjazdem np 3 muszę zając najlepiej całkowicie zewnętrzny zjazd i zjeżdżając już wtedy nie włączam żadnego kierunku . Mowię o przypadku gdy mamy światła sterujące ruchem .
@neo_1995: Przed skrzyżowaniem możesz użyć lewego kierunkowskazu(gdy na rondzie chcesz jechać w lewo). Ale nieużycie go nie jest czymś błędnym, tak samo jak użycie. To jest wolna wola :D I tak właściwie nic nie zmienia.