Wpis z mikrobloga

Witam.
Wczorajsza gównoburza przerosła moje najśmielsze oczekiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(http://www.wykop.pl/wpis/19260719/witam-zobaczymy-kto-z-wykopkow-nie-umie-jezdzic-je/)

Widząc ilu mamy specjalistów chciałem się jeszcze zapytać co robisz, gdy wjeżdżasz na rondo?
#ankieta #ruchdrogowy #prawojazdy
chigcht - Witam. 
Wczorajsza gównoburza przerosła moje najśmielsze oczekiwania ( ͡° ...

źródło: comment_UBMVtUFsdWd5Q0RlVPWtzrAYnuSu42fO.jpg

Pobierz

Co robisz, gdy WJEŻDŻASZ na rondo?

  • Nigdy nie daję kierunkowskazu 57.2% (1543)
  • Daję lewy kierunkowskaz, gdy jadę w lewy zjazd, żaden, gdy jadę prosto oraz prawy, gdy jadę w prawy zjazd 29.0% (782)
  • Zawszę daję lewy kierunkowskaz (sygnalizuję, że wjeżdżam na skrzyżowanie) 1.5% (41)
  • Zawszę daję prawy kierunkowskaz (sygnalizuję, że wjeżdżam na skrzyżowanie) 5.5% (147)
  • Omijam rondo szerokim łukiem 6.8% (183)

Oddanych głosów: 2696

  • 101
  • Odpowiedz
ale lewy kierunkowskaz?


@chigcht: nie napisałeś który :) Wywnioskowałem, że jeśli kierunek to tylko prawy. Osobiście lewy kierunek włączam na rondzie tylko przy zmianie pasa na owym rondzie na wewnętrzny. Np. jadę na środkowym lub zewnętrznym - pyk lewy kierunek i jestem oczko bardziej w środku. Widzę, że oprócz większości kobiet i właścicieli droższych aut (którzy prawie wcale kierunków nie używają) robi tak większość kierowców. Wiadomo o co chodzi o tym
  • Odpowiedz
@chigcht: a ja wbijam lewy za każdym razem kiedy nie skręcam w pierwszy zjazd i dynda mi co kto o tym myśli. Nikomu on krzywdy nie robi a nawet poprawia płynność ruchu bo z innego wlotu widać jaką drogą kontynuować będę jazdę. Elo.
  • Odpowiedz
@Bociek01: A skąd ja mam #!$%@? wiedzieć skąd wjechałeś na to rondo i o co Ci chodzi z tym lewym kierunkowskazem, którym sygnalizujesz, że chcesz wjechać w krawężnik?
  • Odpowiedz
@elmacio: Ja kiedy widzę lewy kierunek wiem, że na pewno kierowca nie zjedzie z ronda w drogę z której jadę. Nie zastanawiam się wtedy "o może ten zjedzie, bo nie użył żadnego kierunku(dużo osób nie używa nawet prawego)" i przygotowuje się do ruszenia tylko spokojnie dalej czekam.
  • Odpowiedz
o co Ci chodzi z tym lewym kierunkowskazem


@elmacio: sygnalizuję nim, że nie zjeżdżam kolejnym zjazdem. Dzięki temu kierowca jadący tym zjazdem, w który nie zjeżdżam (bo to sygnalizuję) czuje się pewniej i wie, że za chwilę śmignę mu przed maską więc prędzej wciśnie hamulec niż gaz. Nie musisz tego rozumieć a @SuchyBatman: może to #!$%@?ć.
Jest w tym trochę kultury jazdy i bezpieczeństwa a przede wszystkim nie ma w
  • Odpowiedz
@chigcht: Na kursie uczono mnie tak:
Lewy pas - jazda prosto, skręt w lewo, zawracanie
Prawy pas - jazda prosto, skręt w prawo, bez skrętu lewego (ale to juz temat na inną gównoburzę :D)
Jak mamy zamiar jechać w lewo na rondzie to wrzucamy lewy kierunek i po przedostatnim zjeździe zmieniamy na prawy.
Jak prosto to nie włączamy nic i dopiero prawy przy zjeździe.
Jak prawo to prawo, wiadomo.
I już
  • Odpowiedz
@Bociek01: #!$%@? kultura jazdy? Jak rondo ma kilka pasów, to tylko ludzi wprowadzasz w błąd, bo się każdy zastanawia czy masz zamiar zmienić pas z zewnętrznego na wewnętrzny czy co... Jak jedziesz ulicą i masz prawostronne skrzyżowanie to też wrzucasz lewy kierunek, żeby oznajmić, że nie skręcasz w prawo? Na rondzie nie wykonujesz zmiany kierunku jazdy w lewo, pojmij to albo oddaj prawo jazdy.
  • Odpowiedz
@chigcht: po pierwsze to na tym rondzie czerwony ma pierszenstwo

po drugie na rondzie daje sie kierunek w prawo na wysokosci zjazdu poprzedzajacego ten na ktorym zjezdzamy #!$%@? #!$%@? #!$%@? debile bez pojecia
  • Odpowiedz
@BeatsByDre: I z tym się można łatwo przejechać. Jechałem za takim jegomościem co miał dał lewy kierunkowskaz a ja chciałem jechać prosto. No i już zaczynam robić manewr wyjazdu a ten nagle prawy kierunkowskaz i od razu zjeżdża gdyby nie to że na rondzie się nie rozwija prędkości to bym w niego spokojnie wjechał w niego a tak to #!$%@? i wyprzedzenie go przy lepszej okazji. Nie mówię o przypadkach gdy
  • Odpowiedz
@chigcht: Brakuje jednej odpowiedzi - włączam kierunkowskaz kiedy zjeżdzam z ronda.
W polsce większość rond ma 4 zjazdy i panuje zwyczaj włączania kierunku przed wjazdem - prawego, kiedy jedziemy w prawo, a lewego, kiedy jedziemy w lewo.
Co mam zrobić kiedy rondo ma kilka zjadów - prosto, w prawo, w lewo i jeszcze po jednym między tym prosto/prawo i prosto/lewo? Mrugnąć przed rondem 1,5 raza? Takich rond jest bardzo dużo w
  • Odpowiedz
@Zbychuzmielna: Nic nie zrozumiałem. Wiadomo, że można się przeliczyć, ale czy na każdym skrzyżowaniu też czekasz, aż samochód z kierunkiem zacznie skręcać wyjeżdżając z drogi podporządkowanej? Czasami moglibyśmy nigdy nie wyjechać na ruchliwej ulicy. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nawet gdyby we mnie uderzył jest moja wina, ale jednak na drodze jakaś kultura jest wymagana i nikt specjalnie tego raczej nie robi.
  • Odpowiedz