Wpis z mikrobloga

Mirki, pojawiło się dzisiaj podobne pytanie. Co zrobicie w sytuacji gdy jadąc drogą z pierwszeństwem ("od dołu") macie zamiar jechać dalej drogą podporządkowaną?
#prawojazdy #ankieta
stooley32 - Mirki, pojawiło się dzisiaj podobne pytanie. Co zrobicie w sytuacji gdy j...

źródło: comment_yv6CUY7yGMou3Wk4hbV1gJYbjMNK2xRu.jpg

Pobierz

Co zrobisz, jeśli musisz zjechać w drogę podporządkowaną?

  • Daję kierunkowskaz 48.8% (755)
  • Daję kierunkowskaz, chociaż uważam, że to niepoprawne 12.9% (199)
  • Nie daję kierunkowskazu 35.2% (544)
  • Sprawdzam odpowiedź/Nie mam prawka 3.1% (48)

Oddanych głosów: 1546

  • 42
  • Odpowiedz
@stooley32: gdybym miał odpowiedziec na to pytanie tak lub nie widząc tylko po znaku to czas bym oddał prawo jazdy.
Sytuacje na drogach zazwyczaj nie są tak jednoznaczne jak na znakach. Czasem droga skręca, czasem widoczność jest słaba, czasem niedawno mogła nastąpić zmiana organizacji ruchu i lokalni kierowcy są przyzwyczajeni do innej organizacji...
Odpowiadanie binarnie to rak
  • Odpowiedz
bez sensu, nie dając kierunku również mu mówisz, że tam wjeżdżasz.


@peszmerd: nie bez sensu

nie dając prawego kierunku, dalej zostają obie opcje dla niego niewiadome - że może pojadę prosto w podporządkowaną
- lub że pojadę po łuku główną dalej (bo z powyższej dyskusji przeważa, że wtedy nie mam obowiązku
  • Odpowiedz
lub że pojadę po łuku główną (bo z powyższej dyskusji przeważa, że wtedy nie mam obowiązku dawać lewego)


@spere: jeszcze się nie przekonałeś, że na mirko większość ludzi nie potrafi jeździć? Dajesz lewy bo jedziesz w lewo.
  • Odpowiedz
@peszmerd: no to chyba większość kierowców nie potrafi...

znam dwa takie miejsca identyczne z twojego znaku, które przejeżdżam raz na kilka dni, i tam 95% kierowców, jadąc w lewo po łuku zostając na głównej - nie włącza lewego
  • Odpowiedz
@peszmerd: ulice, już nie mówiąc o drogach poza miastem, czasem idą łukiem, lub nawet serią łuków, na tych łukach zdarzają się takie wloty podporządkowanych - fizyczny kierunek zmieniasz, ale twoja formalna sytuacja wg. przepisów prawa o ruchu drogowym nie - przy każdym łuku masz migać? No chyba nie.
  • Odpowiedz
na tych łukach zdarzają się takie wloty podporządkowanych


@spere: mów normalnie, skrzyżowania.

Poza tym, nikogo tutaj nie przekonam bo już próbowałem, za dużo zbyt upartych kierowców. Dla Polaka zwrócić mu uwagę, że źle jeździ to jak powiedzieć, że ma małego albo źle rucha. Obraza najgłębszej wartości. Nie warto.
  • Odpowiedz
@peszmerd: ależ ja nie traktuję tego ambicjonalnie, dyskutujemy tylko o danej kwestii przecież.

popytam kiedyś policjantów z drogówki, wrócę tu i napiszę, kto nie umie w jazdę ;-)
  • Odpowiedz