Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane, taka sytuacja.

Muszę przerobić zbiór danych z takiej formy jak na zdjęciu na górze, na taką jak na zdjęciu na dole. Domyślam się, że najłatwiej będzie #vba, jednak nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Mogę to zrobić ręcznie, ale to duuuużo czasu by zajęło bo danych jest dla ponad 2000 rekordów, poza tym poproszono mnie, żebym zautomatyzował to w jakiś sposób. Macie jakiś pomysł? Płacę jak za el presidento ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#staz w #korpo here #korposwiat #excel #vba #pracbaza #visualbasic #visualbasicforaplications
Pobierz JamesikR - Mireczki kochane, taka sytuacja. 

Muszę przerobić zbiór danych z takiej...
źródło: comment_V04zcQVAD8fSLy0oqHKk14An246Mrl69.jpg
  • 9
@splndid: Dzięki za pomysł poszedłem tą drogą. Ale czy myślisz, że da się jakoś zautomatyzować utworzenie tej tabeli przestawnej? Że jednym makrem utworze zawsze taką samą tabelę :) bo szczerze mówiąc używałem wiele razy VBA, Solvera i innych narzędzi Excela, ale z tablicami przestawnymi miałem do czynienia tyle co na studiach jakiś czas temu, nie czuje się zbyt pewnie :D
@JamesikR: Możesz utworzyć taką tabelę w osobnym arkuszu i utworzyć jej zakres jako całe kolumny, tj.: $A:$E. Wtedy możesz też zrobić makro lub dodać do innego używanego makra odświeżenie tabeli. Nie mam pojęcia jak dokładnie powinno wyglądać, ale stwórz sobie byle jaką tabelę przestawną, wciśnij rejestrowanie makra i jedyne co zrób, to kliknij na tabeli prawy -> odśwież. Zakończ rejestrowanie. Dostaniesz tym samym kod na odświeżanie tabeli, które będizesz robił po
@splndid: Dobra, myślę, że coś takiego przejdzie. A czy możesz mi powiedzieć, czy da się jakoś zrobić tak, żeby można było jednym kliknięciem wybrać do jakiego poziomu dane mają się rozwijać? Że jedno kliknięcie i pokazuje zbiorczo tylko jednostki organiz., następne i pokazuje rozwinięte jednostki organiz. do poziomu podjednostek. Da się to zrobić plusikami, ale trzeba się naklikać więc kompletnie nieużyteczne.
Wielkie dzięki za pomoc!
@JamesikR: Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale przypuszczam że powinieneś spróbować prawego kliknięcia na podjednostki/oddziały itd., a następnie Rozwiń/Zwiń -> Rozwiń całe pole / Zwiń całe pole.
@splndid: Dzięki wielkie, ogólnie tabele przestawne to nie to czego potrzebowałem, ale użyłem ich jako filtra przez który przepuszczam dane i dostaję to co mam na obrazku który wrzuciłem we wpisie, po czym kopiuje dane z tabeli przest. do osobnego arkusza i tam już się z nimi bawię. Wszystko zautomatyzowane, więc spełniony cel. Wielkie dzięki mireczku i miłego dnia! ( )