Wpis z mikrobloga

Jak się cieszę, że nie jestem konserwą, płakałbym po nocach ze wstydu...

Kiedyś konserwatyzm kojarzony był z politykami o silnym charakterze, którzy w tradycyjnych wartościach (takich jak wolność) szukali oparcia w trudnych czasach (wojna, komunizm, kryzys gospodarczy etc.). Inteligentni, wykształceni, pewni siebie, dający przykład w życiu publicznym i prywatnym.

Dziś twarzą "konserwatyzmu" jest najczęściej klaun-prostak, którego głównymi odbiorcami są niewyedukowane, wioskowe głupki. Im bardziej prostacki, nacechowany rasizmem, ksenofobią i nienawiścią język i argumenty , tym lepiej ("mówi jak jest!"). A że hipokryta (np. katolik po rozwodzie), ignorant (np. balonikowa misja na Marsa), idiota (np. "Thatcher?... eeee... yyy... nie czytałam biografii do końca"), populista działający na szkodę własnego kraju (np. brytyjskie referendum)? Świetnie, niech mitycznych lewagów odbyt piecze!

Oczywiście, wynika to z kryzysu wielu konserwatywnych wartości, które - w aktualnej, zwulgaryzowanej formie - skończą na śmietniku historii, obok nazizmu czy bolszewizmu. Szkoda tylko, że będziemy musieli się z nim jeszcze trochę pomęczyć.

#neuropa #4konserwy #polityka #jkm #korwin #trump #bekazprawakow
NapalInTheMorning - Jak się cieszę, że nie jestem konserwą, płakałbym po nocach ze ws...

źródło: comment_wA5YaRhrIs2fpYUFs1XN66897bERdd4l.jpg

Pobierz
  • 44
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: w moim przekonaniu największym poszkodowanym w tej sytuacji jest racjonalny konserwatyzm, który na tę chwilę przegrywa politycznie (Trump vs Republikanie, Cameron vs Johnson/Farage itp.)

@Dinth: Świetny przykład! Doskonale pokazuje, że "wolnościowi" wyborcy są w stanie pokazać politycznemu klaunowi czerwoną kartkę (gdzie jest teraz Palikot?), w przeciwieństwie do drugiej strony barykady.
@moves_like_lagger: z żadnych, ogólnie mam bardzo ograniczone zaufanie do polityków i nie chcę oczekuję od nich powodów do dumny. Jednak wymagam podejmowania jak najlepszych decyzji, nawet jeśli są trudne lub niepopularne oraz nie działania na szkodę państwa/społeczeństwa.

Dla przykładu: nie odczuwałbym wstydu głosując w wyborach amerykańskich na dwóch poprzednich kandydatów republikanów na prezydenta, czyli McCaina (choć to on za pomocą Sary Pahlin rozwiązał worek z politykami-debilami) czy Romneya, o tyle ciężko
@NapalInTheMorning: polecam artykuł: http://xportal.pl/?p=11030

Ponieważ prawica nie jest zainteresowana ideami, ma tendencję do sprowadzania wszystkiego do ludzi. Prawicowe ruchy polityczne kojarzone są przede wszystkim ze swoimi założycielami i rzadko potrafią bez nich przeżyć. Spory na prawicy to przeważnie kłótnie jednostek, w których powtarzają się te same pogłoski i oszczercze oskarżenia. Analogicznie, przeciwnikiem prawicy nie są nigdy systemy czy idee, ale kategorie ludzi stawiane w roli kozłów ofiarnych (Żydzi, „metekowie”, „bankierzy”, masoni,
Jak dobrze, ze przynajmniej lewice dzis stanowia powazne, odpowiedzialne i wyedukowane jednostki.

to zdjęcie pogrążyło Palikota, a nie powinno, gdyby społeczeństwo wiedziało to:

Z silikonowym penisem w prawicy i pistoletem w lewej dłoni poseł PO Janusz Palikot upomniał się o ukaranie podejrzanych o gwałt i molestowanie funkcjonariuszy lubelskiej policji

...

Janusz Palikot ze swoim dramatycznym apelem zwrócił się do komendanta głównego policji i ministra sprawiedliwości. Domagał się interwencji w sprawie lubelskich policjantów