Wpis z mikrobloga

  • 631
Nie ma to jak w takie święto państwowe jak i kościelne iść na pierwszą poranną mszę w małej podgórskiej miejscowości. Ludzie aż wylewają się na zewnątrz, do komuni idzie 99% osób.
A jak na końcu poszło "Boże coś Polskę" to wszyscy stojąc wykrzyczeli wszystkie zwrotki, no głośniej było niż na koncercie :)

To tu bije serce Polski, a nie na jakiejś północy.
#kosciol #katolicyzm #gory #oswiadczenie #polska
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Parte: 99% idzie do komunii i 99% wbrew podstawom swojej wiary czyli miłowania bliźniego życzy drugiej osobie wszystkiego co najgorsze, a później 99% z nich idzie do spowiedzi bo wmówiono im, że dzięki temu mają wybaczone i są czyści. Takie jest serce Polski? Zepsute? Z wylewającą się hipokryzją?
  • Odpowiedz
e wszystkiego co najgorsze, a później 99% z nich idzie do spowiedzi bo wmówiono im, że dzięki temu mają wybaczone i są czyści. Takie jest serce Polski? Zepsute? Z wylewającą się hipokryzją?


@Parte: Nie, takie jest serduszko Katoli. Jak pomnik Aragor...Jezusa w Świebodzinie.

Z zewnątrz twarde i wielkie, w środku puste.
  • Odpowiedz
@cwiercwieku: totalna beka z takich jak ty. ludzie są ludźmi. Najłatwiej - być ateistą i twierdzić, że "nic nie muszę", bo nie wyznaję żadnych odgórnych zasad xD

A, jeszcze 99% - statystyki z c---a wzinte.
  • Odpowiedz
99% idzie do komunii i 99% wbrew podstawom swojej wiary czyli miłowania bliźniego życzy drugiej osobie wszystkiego co najgorsze (...) Takie jest serce Polski? Zepsute? Z wylewającą się hipokryzją?


@cwiercwieku: Tak jest wszędzie i nie tylko w Polsce.
  • Odpowiedz
@Precypitat: Najłatwiej powiedzieć, że "ludzie są ludźmi" i nic sobie nie robić z zasad, które się wyznaje. Nie wmawiaj mi co ja twierdzę, jakie wyznaję zasady i jak żyję bo nie masz o tym zielonego pojęcia.
  • Odpowiedz
@Precypitat: Akurat żyję na podkarpaciu, a na wsi spędziłem pewnie więcej czasu od Ciebie więc nie kompromituj się człowieku. Wiem jakie są realia, a procent różnicy w jedną stronę nie zrobi różnicy.
Doczepiłeś się procentów bo nie jesteś w stanie odpowiedzieć dlaczego katolicy nie żyją zgodnie z sadami religii, którą wyznają.
I ta piękna spowiedź, panie boże obiecuję się poprawić i chodzi taki przez 50 lat i co miesiąc mówi
  • Odpowiedz
@Precypitat: > Najłatwiej - być ateistą i twierdzić, że "nic nie muszę", bo nie wyznaję żadnych odgórnych zasad xD
Patrz, a ja nie chodzę do kościoła a mimo wszystko staram się być dobrym człowiekiem. Co teraz?
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Zupełnie nic, bo nie o to tu chodziło. Ale śmieszy mnie każdy ateusz, który n--------a na chrześcijan, że niby hipokryci (co może być prawdą), a sam ma pełną dowolność, bo zawsze może powiedzieć "g---o mnie to obchodzi, nie mam odgórnych zasad". Absolutnie nie twierdzę, że ateiści nie mogą być dobrymi ludźmi, ba nawet kierować się dekalogiem (czy raczej septalogiem, bo 3 pierwsze przykazania to tak średnio).

@cwiercwieku:
  • Odpowiedz
99% z nich idzie do spowiedzi


@cwiercwieku: W ogóle nie wiem jak dorosły człowiek może się godzić na ten skrajnie poniżający rytuał. Różne dziwne rzeczy robią katolicy, ale to zwyczajnie uwłacza ludzkiej godności.
  • Odpowiedz
@Precypitat: no poprzeklinaj sobie, pobluźnij, wyśmiej, ale nie zapomnij dzisiaj skrzyżować rączek w kościółku.

Mówisz mi tak jakbyś mi zazdrościł, że nie wyznaję zasad, których nie przestrzegam. Mam prawa ludzkie, mam normalne ludzkie odruchy, wiem, że trzeba pomagać i wspierać słabszych bo kiedyś sam możesz być potrzebującym. Po co więc mi prawa boże?

Piękne wytłumaczenie "bo są ludźmi" kto Ci to wmówił? Ksiądz proboszcz, który sam ma w dupie zasady,
  • Odpowiedz
@cwiercwieku: nie pamiętam, w kościele nie byłem od ok. 8 lat i bardzo mi z tym źle.
Zupełnie mam gdzieś twoje zasady i fajnie by było, gdybyś ty mniej się w--------ł w czyjeś życie. Wiem, że wspólne sioło przez kilka lat motzno, ale to nie znaczy, że masz choćby cień pojęcia o życiu pana mietka zza miedzy.
  • Odpowiedz