Wpis z mikrobloga

Jestem typowym januszem piłki ręcznej, proszę o odpowiedź na dwa pytania.
1. Czy kroki są traktowane tak jak w NBA, czyli niby maksymalnie 3, ale w sumie sędziowie mają to w dupie? Widziałem kilka razy, jak zawodnik biega sobie z piłką i tak jakby zapomina kozłować - np. trzy kroki w jedną, chce podać ale się rozmyśla i biegnie w drugą stronę, po czym dopiero oddaje piłkę. Nie jest to często, ale zdarzyło się nawet, że naliczyłem 8 kroków.
2. Dlaczego Szmal nie gra? Jakaś kontuzja czy Wyszomirski jest po prostu lepszy?
#rio2016 #pilkareczna
  • 11
Sędziowie potrafią zagwizdać.


@piotrb: to dlaczego nie gwiżdżą? Zarówno Polacy, jak i Szwedzi popełnili ten błąd (6-8 kroków z piłką w ręce) i nie było reakcji. Przeciwnicy też nie zwrócili uwagi, tak jakby wszystko było w porządku. Widziałem 3 takie sytuacje w ciągu może dziesięciu minut, potem już nie zwracałem uwagi.
@Drogomir: Ja nie zauważyłem, ale przez chwilę nie patrzałem dokładnie, ważniejsze są inne rzeczy, sędziowie nie są w stanie ogarnąć wszystkiego (np. więcej patrzą na faule). We wspomnianym NBA sędziowie też popełniają mnóstwo błędów, przykładem odpadnięcie SAS w tym roku, 7 błędów w jednej (decydującej) akcji.
Dobra, bo mecz się zaczął.