Wpis z mikrobloga

@llllllll: Plebs sie fascynuje grajkami. No fajnie że dobrze odbijali piłke chłopaki, które mają w dowodzie obywatelstwo polskie.
Gazeta której targetem jest inteligencja raczej bedzie celowała w zagrozenia polityczne.
@wigilius: Jeśli chodzi o mutacje cyfrowe to GW najlepiej idzie w tym kierunku z polskich mediów
np.: google play instalacje 100 000 -500 000 a ich targetem i tak są użytkownicy iPada, gdzie też mają swoją aplikację. W sklepie amazona tez stoją wysoko. Sporo osób z wersji papierowej przechodzi na wersję cyfrową, sam tak zrobiłem. I zanim przytoczysz mi dane z WM na temat e-wydań to aplikacja GW jak i wersja
@grzywus:

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.


Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fakt-gazeta-wyborcza-i-super-express-z-najnizsza-sprzedaza-w-historii-przeglad-sportowy-o-12-proc-do-gory-dane-za-czerwiec


@wigilius: e-wydanie to np pdf z gazety. Aplikacja G i kindle to mutacja cyfrowa

E-wydania to dostępne w internecie wersje gazet, identyczne pod względem zawartości z wersjami papierowymi. Ich sprzedaż wraz ze sprzedażą wydań drukowanych zaliczana jest do sprzedaży ogółem.

Mutacje cyfrowe to wydania różniące się finalnie od wersji papierowych, wzbogacone np. o dodatkowe zdjęcia czy multimedia. Raportowane są tutaj np. wydania dzienników na tablety (iPady, Kindle). Sprzedaż mutacji cyfrowych
@grzywus: mutacje GW też spadają:

Z kolei największy spadek sprzedaży e-wydań, wynoszący 17,04 proc. do 1 889 egz., zanotowała „Gazeta Wyborcza” (Agora). Tytuł ten spadł z miejsca czwartego na piąte.


Tylko jeden dziennik w maju br. wykazał sprzedaż mutacji cyfrowych. Była to wspomniana przed chwilą „Gazeta Wyborcza”, której wynik w porównaniu do analogicznego miesiąca ub.r. zmalał o 11,40 proc. i wyniósł 692 egz.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dane-sprzedazy-e-wydan-dziennikow-rzeczpospolita-i-echo-dnia-na-czele