Wpis z mikrobloga

MIRKOFANI SERII GOTHIC! (Ale bez Arcanii ( ͡° ʖ̯ ͡°))

Postanowiłem stworzyć grę towarzyską na podstawie Gothica 1. Stworzyłem już kilka gier dla siebie i swoich znajomych, a część z nich nawet posiadała elementy z Gothica link.

Chcę to zrobić, ponieważ wizja rywalizacji pomiędzy trzema obozami z jedynki wydaje się super ekscytująca. Na dowód, że jestem zdolny doprowadzić sprawę do końca załączam zdjęcie stworzonych kart gothicowych z innej mojej karcianki.

Chciałbym aby ten projekt powstał we współpracy z Mirkami, dlatego będę regularnie pytał was o zdanie, wrzucał postępy i konsultował balans. Dlatego zakładam tag #gothicgra Ostatecznie gra trafi na Tabletop Simulator gdzie każdy mirek będzie mógł w nią zagrać oraz udostępnię pliki do indywidualnego wydruku.

Pierwsze pytanie jakie do was mam to pytanie o formę. Jestem pewien, że centralnym punktem gry będzie wybór jednego z trzech obozów i rywalizacja między nimi. Jednak nie jestem pewien w jakiej formie najbardziej chcielibyście to otrzymać. W ankiecie zamieściłem takie opcje jakie wydają mi się najwłaściwsze.

Zbudź się!

#gothic #grybezpradu
Pobierz k.....3 - MIRKOFANI SERII GOTHIC! (Ale bez Arcanii ( ͡° ʖ̯ ͡°))

Postanowiłem stwor...
źródło: comment_g1GsdsqWOjthwFQJa9K70PJE7iOUfkvw.jpg

Jaka forma towarzyskiej gry opartej o Gothic 1 odpowiada ci najbardziej?

  • Karciana - wojna 3 obozów 19.0% (93)
  • Planszowo-karciana - wojna 3 obozów 54.7% (268)
  • Karciana - przygoda w Kolonii gdzie gracze mogą dołączać do obozów w trakcie rozgrywki 26.3% (129)

Oddanych głosów: 490

  • 41
@konrad-rudnicki-3: Do pomysłu @Skorupczak: dodałbym, że fajnie by było jakby każdy grał jakąś postacią i nie był na sztywno związany z danym obozem, a wykonywane przez niego zadania/akcje zwiększałyby pulę punktów zwycięstwa dla danego obozu. Samą postać również można by rozwijać.
@CzarnyBelzebub: W drukarni na laminacie. Nic więcej nie wiem. Dostarczylem im pliki w formacie TIFF. Co do modeli to wolę poprzestać na żetonach. Z modelami jest więcej roboty niż z zasadami, a wolałbym skoncentrować się na meritum.
@konrad-rudnicki-3:
1. Gra bedzie sie odbywac w universum 1 czy 2? (jak jest w ankiecie to wybacz, android here) - juz doczytalem post dokladniej, niemniej jednak rozwazylbym, o ile juz tak nie jest, dodanie postaci z drugiej czesci
2. Jezeli gra ma polegac na bytach i celach poszczegolnych obozow to moze karty z jakimis charakterystycznymi punktami tj. wulkan, wieza xardasa (wlasciwie nie wiem po co, moze jakis srodek do uswiecenia celu)
@konrad-rudnicki-3:

Po prostu uwielbiam Gothic 1
Będę kibicował i chętnie kupię grę jeśli będzie Ci się chciało wysłać!

Jedynka jest najlepsza z całej serii imho bo daje wielkie pole do popisu dla fabuły a nie jakieś smoki których setki w innych produkcjach.

Proponuję grę w której rywalizujesz z innymi obozami w budowanie potęgi poprzez:
-gromadzenie rudy - stary i nowy obóz
-gromadzenie wydzieliny pełzaczy - obóz na bagnie

Jezu mam pełno
@konrad-rudnicki-3: Hej. Świetny projekt ()
A możesz powiedzieć jak stoi kwestia wydruku? Papier na awers/rewers (chyba, że ten sam), jaka gramatura papieru itp?
Sama zrobiłam grę planszową rpg w klimacie Path of Exile i nie bardzo wiem jak się zabrać do drukowania tego wszystkiego.
@gloria-teotho: Wchodzę do drukarni:
-Dzień dobry, chciałbym wydrukować karty do gry na grubym papierze - ofoliowane
-Możemy Panu wydrukować na takim laminacie jak karty dużej rodziny dla urzędu miasta
-Niech Pan pokaże
- *pokazał*
-Może być. Tutaj są pliki w formacie TIFF na awersy i jeden na wspólny rewers dla wszystkich.
-Dobrze, jutro do odbioru.

Gramatura: nie znam. Typ papieru: nie znam.

Zastosowana technika perswazji: "Niech pan zrobi żeby było dobrze"
Pobierz k.....3 - @gloria-teotho: Wchodzę do drukarni:
-Dzień dobry, chciałbym wydrukować ka...
źródło: comment_4wQW064gOLanVc5Y08IuxDUA5xWSG98k.jpg