Wpis z mikrobloga

MIRKOFANI SERII GOTHIC! (Ale bez Arcanii ( ͡° ʖ̯ ͡°))

Postanowiłem stworzyć grę towarzyską na podstawie Gothica 1. Stworzyłem już kilka gier dla siebie i swoich znajomych, a część z nich nawet posiadała elementy z Gothica link.

Chcę to zrobić, ponieważ wizja rywalizacji pomiędzy trzema obozami z jedynki wydaje się super ekscytująca. Na dowód, że jestem zdolny doprowadzić sprawę do końca załączam zdjęcie stworzonych kart gothicowych z innej mojej karcianki.

Chciałbym aby ten projekt powstał we współpracy z Mirkami, dlatego będę regularnie pytał was o zdanie, wrzucał postępy i konsultował balans. Dlatego zakładam tag #gothicgra Ostatecznie gra trafi na Tabletop Simulator gdzie każdy mirek będzie mógł w nią zagrać oraz udostępnię pliki do indywidualnego wydruku.

Pierwsze pytanie jakie do was mam to pytanie o formę. Jestem pewien, że centralnym punktem gry będzie wybór jednego z trzech obozów i rywalizacja między nimi. Jednak nie jestem pewien w jakiej formie najbardziej chcielibyście to otrzymać. W ankiecie zamieściłem takie opcje jakie wydają mi się najwłaściwsze.

Zbudź się!

#gothic #grybezpradu
k.....3 - MIRKOFANI SERII GOTHIC! (Ale bez Arcanii ( ͡° ʖ̯ ͡°))

Postanowiłem stwor...

źródło: comment_g1GsdsqWOjthwFQJa9K70PJE7iOUfkvw.jpg

Pobierz

Jaka forma towarzyskiej gry opartej o Gothic 1 odpowiada ci najbardziej?

  • Karciana - wojna 3 obozów 19.0% (93)
  • Planszowo-karciana - wojna 3 obozów 54.7% (268)
  • Karciana - przygoda w Kolonii gdzie gracze mogą dołączać do obozów w trakcie rozgrywki 26.3% (129)

Oddanych głosów: 490

  • 41
  • Odpowiedz
@Valdeczek: Gra do prywatnego użytku, niekomercyjna. Nie będę czerpał żadnych korzyści z użytkowania ich znaków firmowych. Nie będę też tego promował poza mirko, nie będę czerpał korzyści z żadnych reklam. Po prostu coś naskrobię w fotoszopie (co nie jest nielegalne) i pokażę to innym (co też nie jest nielegalne)
  • Odpowiedz
@Grigorian: Jak najbardziej. Za całe 0 zł 0 groszy mogę udostępnić templatki do samodzielnego wydruku. Samych fizycznych kart nie oddam za darmo bo wydrukowałem je dla siebie za ponad 300zł na laminacie xD - To samo się tyczy gry którą teraz wspólnie z mirkami zrobimy
  • Odpowiedz
@konrad-rudnicki-3: Nie - na własny użytek dla grupy studentów. Ale z tego co piszesz, to gra też ma być bez korzyści majtkowych. Chociaż szeroka grupa docelowa może być problemem - nasz śpiewnik nie był dostępny nigdzie w internecie.
  • Odpowiedz
@Stah-Schek: Nie sądzę żeby były kłopoty, ponieważ nie będziemy czerpać korzyści. Nie wiem jak jest w polskim prawie, ale w amerykańskim na pewno podpadamy pod dozwolony "fair use". Gra jest ekstremalnie stara, nie przynosi już korzyści właścicielom a nasza wersja może być traktowana jako parodia (stąd na przykład Poszukiwacze z dwójki nazywają się "grzybiarze"). Nie mówiąc już o tym, że kto by się przejmował kilkudziesięcioma mirkami z Polski. (Gra będzie po
  • Odpowiedz
@TenNorbert: W starej karciance dodałem Poszukiwaczy bo bardzo ich lubię. Przypuszczam, że w nowej też ich dodam jako taki smaczek z dwójki, ponieważ naprawdę bardzo ich lubię :D

Nazwa "Grzybiarze" wzięła się stąd, że łazili po lesie ze spuszczonymi głowami i potrafili zacząć drzeć mordę "Taaaaaaam jeeeeeeest". No to grzybiarze ewidentni ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Myślę, że najlepiej by było zrobić to na zasadzie rywalizacji obozów, przy czym każdy by dążył do swojego celu: nowy obóz chce wysadzić barierę, stary obóz chce się ustawić na handlu, a bagno chce przywołać tego swojego (dawno już grałem to nie pamiętam). Odbywałoby się to na zasadzie zbierania punktów zwycięstwa za różne zagrania. Połączyłbym tu rozbudowę obozu o nowe budynki, jak i karty (jakieś zdarzenia, potwory bądź npc z gry) zagrania
  • Odpowiedz