Wpis z mikrobloga

Wiele osób chodzących amatorsko na siłownię ma problem z motywacją. Dlatego ostatnio wpadłem na pomysł, żeby założyć siłownię, na której płacisz za nieprzychodzenie.

Jak to mogłoby działać? Kupujesz karnet na rok, powiedzmy że bazowa cena wynosi 100 zł za miesiąc i przy podpisywaniu umowy ustalasz, że masz zamiar przychodzić np. 2x na tydzień. Jeśli przez wszystkie tygodnie w miesiącu będziesz chodził zgodnie ze swoim planem, to nie płacisz za dany miesiąc. Jeśli nawalisz raz (czyli nie przyjdziesz, choć powinieneś być), to płacisz 25% ceny, 2x - 50% ceny, 3x- 75% ceny. Jeśli nawalisz 4x i więcej, to płacisz pełną cenę za miesiąc.

Usprawiedliwienia od mamy są akceptowane, ale maksymalnie raz w miesiącu.

Zaraz biorę się za pisanie biznesplanu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#silownia #pomyslnabiznes #wcalenieheheszki
InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII - Wiele osób chodzących amatorsko na siłownię ma probl...

źródło: comment_bhPn5Lgc88YBSotAHLJEYAxtaoftn7Ec.jpg

Pobierz
  • 19
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: trzeba powiązać to z jakimiś dodatkowymu usługami płatnymi regularnie. W sensie mozesz przychodzić za free, ale obowiązkowo bierzesz gościa,który układa diete, plan treningowy. Możesz ewentualnie dawać zniżki za rezultaty - ktoś zrzucił 2 kilo zgodnie z planem - -25%.
Nie bedziesz przeciez mial kasy, jak ktoz zaplaci 100pln i po miesiacu mu sie znudzi. Czyli zapisze sie 25 osob, zaplaca w sumie 2500pln i tyle bedzie przychodu. A wazne aby
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: wydaje mi sie ze najlepiej by sie biznes krecil gdyby obie strony mialy zysk tzn. nikt nie traci. trzeba by ustalic minimalna kwote ktora musi placic kazdy, nie wazne czy chodzi czy nie. Klienci sie ciesza bo maja znizki, Ty sie cieszysz bo masz wiekszy ruch, co przeklada sie na zysk.
Jeśli nawalisz raz (czyli nie przyjdziesz, choć powinieneś być), to płacisz 25% ceny, 2x - 50% ceny, 3x- 75% ceny. Jeśli nawalisz 4x i więcej, to płacisz pełną cenę za miesiąc.


@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: A jeśli przyjdę więcej razy niż zakładałem? To siłownia płaci mi? ;)

Bardziej bym to widział w taki sposób, że karnet kosztuje sporo drożej ale jeśli chodzisz regularnie to dostajesz zwrot tak aby cena była niższa niż u konkurencji