Wpis z mikrobloga

Dwutygodniowe wakacje na Gran Canarii dla dwóch osób w sierpniu:

-hotel 1900 zł (ocena: 4 kropki na Tripadvisorze)
-przelot Ryanair 540 zł (za dwie osoby z bagażem podręcznym, rejestrowany 15kg +380 zł)
-samochód 250€ (ok. 1070 zł plus paliwo oczywiście, bez excessu - pełne ubezpieczenie)

Razem: 3510 zł plus wydatki na miejscu. Nie ma bata, żeby z biurem podróży wyszło taniej.

#wakacje #podrozujzwykopem #podroze #urlop
  • 87
  • Odpowiedz
@Vincenzo: fajnie, cena zachwyca, ale jak tak czytam posty to się okazuje że ta cena tylko pod warunkiem że masz jakąś zniżkę na 750 pln, voucher na 50 euro, do tego pobyt złożony z dwóch zamówień na dwóch różnych stronach w hotelu który nie ma żadnej opcji wyżywienia, czyli pewnie jest niewielkim obiektem o średnim standardzie nie wyposażonym w żadne z udogodnień dużego hotelu, a pewnie posiadający wszystkie jego wady.
  • Odpowiedz
@einz: Ale mordeczko, na Gran Canaria to się tylko w hotelu śpi i ew. je śniadania i kolacje. A standard jest wszędzie podobny. Nie ma co przesadzać. I zadnych zniżek czy voucherów nie potrzebujesz. No a co do ogarniania... Jesli ktoś nie ma siły/ochoty/umiejętności ogarnąć trzech rzeczy - Hotel, lot i samochód to bierze ofertę z biura i tyle.
  • Odpowiedz
@2green: no byłem na teneryfie dopiero co, więc pewnie jest podobnie, niemniej bez tych zniżek i kombinacji pewnie doszło by do 5000 zł, a z wyżywieniem do ponad 6000, czyli już nie tak atrakcyjnie jak by się wydawało "hehehe debile z biura"
  • Odpowiedz
@einz: Ja byłem tez w tym roku na GC w 2 osoby. Na głowę wyszło po 2 - 2.2k w tym duuuzo na alkohol. Hotel z aneksem kuchennym 4 gwiazki z basenem odkrytym 5 minut z buta od plaży. Do tego samochód w tym benzyna. Wyjad na > tydzień. W cenie oczywiście przelot bezpośrednio z Krakowa. Czy już mogę pisać "hehehe debile z biura"? Bo Twoje wyliczenia są wyjęte z
  • Odpowiedz
@2green: ale ja nie mówię że nie jest taniej, tylko takie wyliczenia to są raczej "jak upolować dobrą okazje" a nie "regularny wyjazd na wakacje", ot, cała filozofia. Poza tym, tutaj koledze wyszło 3,5k za dwa tygodnie dla dwóch osób, Tobie 4,4k za tydzień, więc rozumiesz o co mi chodzi.
  • Odpowiedz
@einz: Ale to pisałeś to 5-6k dla jednej osoby z tego co z rozumiałem :) I to nie jest okazja bo lecieliśmy tak z dupki trochę :) A z finansami to wiesz jak to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma cebulowania na wakacjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@einz: no to dolicz to co ja sobie obniżyłem voucherem czy bonusem za korzystanie z karty. IMHO jak na sezon i załatwiane miesiąc przed to moim zdaniem nadal wychodzi korzystna cena. Hotel to dla mnie miejsce do przenocowania, nie szukam nigdy żadnych atrakcji w nim, a nawet z basenu hotelowego nigdy nie korzystam. Auto wypożyczam, bo preferuję przemieszczanie się po całej wyspie i zwiedzanie, stąd nie interesują mnie żadne transfery z lotniska czy autobusy. Poza tym co ma zawieść? Lot? Chroni mnie UE 261/2004. Hotel? Dzwonię do brokera/pośrednika u którego rezerwowałem. Auto? Po to mam ubezpieczenie i numer do wypożyczalni. I nigdzie nie mówiłem "he he frajerzy z biura podróży". Zwracam uwagę, że ilekroś wybieram się na wakacje taniej wychodzi mi zorganizować je samemu nie ponosząc przy tym większego trudu.

@Pienio69: na czarter last minute nie mogłem sobie pozwolić, bo mam napięty harmonogram w tym roku. Poza tym chciałem wykorzystać voucher na Ryanaira jaki dostaję od BPH co pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) A pływać z autem nigdzie nie będę, zostaję na GC.

@Vladimir_Kotkov: będziemy jeść na mieście, a śniadania
  • Odpowiedz
@Vincenzo: podobno tylko mówią, że ubezpieczenie jest pełne
Podobno też, nie ma ubezpieczenia w wypożyczalniach, które daje 100% zabezpieczenia.
W tym roku miałem firmę Hertz i ich najlepsza opcja wszystkiego nie pokrywa... jak już się wczytać
  • Odpowiedz