Wpis z mikrobloga

Dwutygodniowe wakacje na Gran Canarii dla dwóch osób w sierpniu:

-hotel 1900 zł (ocena: 4 kropki na Tripadvisorze)
-przelot Ryanair 540 zł (za dwie osoby z bagażem podręcznym, rejestrowany 15kg +380 zł)
-samochód 250€ (ok. 1070 zł plus paliwo oczywiście, bez excessu - pełne ubezpieczenie)

Razem: 3510 zł plus wydatki na miejscu. Nie ma bata, żeby z biurem podróży wyszło taniej.

#wakacje #podrozujzwykopem #podroze #urlop
  • 87
  • Odpowiedz
@Kreation: Tak jak pisałem, miałem voucher na 50$ (dla rezerwacji min. 200$) na Expedii, więc kilka pierwszych nocy zarezerwowałem tam (tak, żeby ich wartość oscylowała minimalnie ponad 200$ - maksymalne wykorzystanie vouchera). Później szukałem na Hotelscombined, Trivago i Alpharooms (ale w tym samym hotelu) i w ten sposób złożyłem dwutygodniowy pobyt w jednym hotelu. Napisałem też maila z prośbą o połączenie rezerwacji, ale można też o to poprosić na miejscu.
  • Odpowiedz
@Vincenzo szanuję za samodzielne organizowanie wyjazdu, ale napisz jeszcze jaka miejscowość.

PS. Ja w zeszłym roku byłem w Maspalomas, a w tym październik Lecę do playa de Las americas na Teneryfie.

Później może opiszę dokładne ceny aktualnego wyjazdu.
  • Odpowiedz
@frogfoot: Chciałem coś na południu wyspy, więc padło na Puerto Rico. Mały wybór był, ale jest środek wakacji i tak jak pisałem organizowałem wszystko niejako na ostatnią chwilę.

Generalnie to nie ma z samodzielną organizacją dużo roboty. Nawet jak jedziesz z biurem podróży, to wypadałoby przed decyzją wybadać wybrane hotele, a dodatkowo w BP masz mniejszy wybór. Przelot na stronie Ryanaira też chyba każdy potrafi zarezerwować. Trudniej może być z
  • Odpowiedz
@Vincenzo sprawdzilem bookingi i u mnie koszty wyglądają następująco (11 dni w październiku, playa de Las americas, Teneryfa):

- hotel 11 nocy, w samym ścisłym centrum miasta, tuż obok plaży i najlepszych klubów na veronicas strip: 1500 zł za pokój dwuosobowy, wraz z aneksem kuchennym.

- przelot Rajanem z Warszawy do tenerife south 300 zł, a z Teneryfy do wawy 600 zł plus 200 zł za miejsce z większą przestrzenią na nogi i kolejne 100 za walizkę. Czyli ponad 1200 zł za transport lotniczy, co można uznać za #!$%@? drogie.
  • Odpowiedz
@frogfoot: 1500zł za pokój, czy za osobę?

BTW co do miejsca z większą przestrzenią na nogi w Ryanairze to dam Ci protipa jak za to nie płacić (ale nie daje też 100% gwarancji powodzenia): czekaj do ostatniej chwili z odprawą. System przydziela miejsca od środka samolotu do jego końców (za wyjątkiem miejsc na skrzydle, tam gdzie są wyjścia ewakuacyjne). Na koniec zostają miejsca z przodu i przy wyjściach ewakuacyjnych. Wtedy
  • Odpowiedz
@Vincenzo 1500 zł za pokój dwuosobowy, czyli na osobę wychodzi 750.

Z miejscem na nogi muszę mieć 100% gwarancji powodzenia, bo mam 193 cm wzrostu i podróż na takim zwykłym, przez 5 godzin, to katorga.
Jeszcze 2-3h dam radę jakoś wytrzymać, ale nie więcej.
  • Odpowiedz
@frogfoot: Z tym tysiakiem na jedzenie i wyjścia to jeszcze raz przemyśl. Mi średnio wychodziło ok. 50-60 eur za 2 osoby za sam obiad na Teneryfie. Ogólnie jak jeszcze jakaś impreza (+śniadanie) ma wjechać to koło 200-260/dzień bym liczył.
Chyba, że będziesz jadł w fast-foodach lub sam gotował. Ogólnie opcje z wyżywieniem w hotelu na Teneryfie się opłaca (w przeciwieństwie do np. Bułgarii, Indonezji etc.)
  • Odpowiedz
@mnsp: Bede sam gotowal sniadania i kolacje, a obiad mozna zjesc u jakiegos azjaty w przybytku typu "jesz ile chcesz za 10 euro" (oplaca sie bardziej niz w mcdonaldzie, a i jakosc oraz "klimat" miejsca bez porownania lepsze). Co do cen w "normalnych" knajpach, to jest tak jak mowisz - porzadny obiad dla dorosłej osoby wraz z popitka to jest 20-30 euro.

Drinki w klubach 5-8 euro, wejscie do lepszego
  • Odpowiedz
@frogfoot: Przy gotowaniu rzeczywiście możesz się zmieścić - chociaż i tak będzie to wszystko na styk
Jak sam widzisz 1000/ 11 dni = ~91 PLN / dzień
Najtańsza opcja jesz ile chcesz za 10EUR to zostaje Ci 11EUR na resztę dnia + balet. Niewiele
Dolicz jeszcze koszty transferu z lotniska itp to się budżet nie domknie - chyba że będziesz na diecie ;)
  • Odpowiedz
@Vincenzo: bardzo drogi Hotel Mireczku. Ja w sezonie, 4 gwiazdki, Aneks kuchenny, basen otwarty z widokiem na ocean - wyszło jakieś 600zł na 2 osoby na tydzień. Samochód zależy jaki. Ja brałem Budżetowe I10 - ledwo jechało ale przez tydzień zalałem tylko raz do pełna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wyspa fantastyczna - polecam mocno zwiedzić serpentyny i północne wybrzeże.
  • Odpowiedz
@Vincenzo: Pod koniec lipca znalazłem ofertę przelotu z Warszawy na Teneryfę (czarter) za 400 zł w obie strony. Pomyślałem z dziewczyną, że okazja i trzeba przyjrzeć się sprawie noclegu, wyżywienia itd. Okazało się, że się w #!$%@? nie opłaca. Odpuściłem sobie wakacje na wyspie i dwa dni później poleciałem na All inclusive do Turcji za 1400 zł na 8 dni :)
  • Odpowiedz
@2green: Podróż skuterami wodnymi wzdłuż Los Gigantes jest konkretna
Autem to fajnie wybrać się w stronę Masci - bardzo fajne serpentyny. Tylko jak jedziesz z różowym to pewnie będzie trochę strachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz